پل مدیریت شنبه و دوشنبه از ساعت 12:30 به مدت 40 دقیقه

آزمون‌های پایه دوازدهم در حوزه‌های تصحیح به صورت الكترونیكی انجام خواهد شد+فایل صوتی


معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع شهرستان‌های استان تهران با اعلام این خبر گفت: آزمون‌های نهایی پایه دوازدهم به صورت تشریحی برگزار می‌شود. تصحیح الكترونیكی برگه‌های آزمون پایه دوازدهم به نفع دانش آموزان است.

1402/02/23
|
14:18
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، مهدی نیك‌فر معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع و دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در گفت‌و‌گو با برنامه «پل مدیریت» رادیو تهران در روز دوشنبه 18 اردیبهشت با اشاره به اینكه هر روز در هفته معلم به نام یكی از معلمان فقید یا شهید نامگذاری شده بود گفت: بسیاری از خانواده‌ها و دانش‌آموزان با معلمان آشنا نیستند. گام اول انقلاب در 40 سال اول با حضور تاثیرگذار معلمانی چون شهیدان مطهری، بهشتی، رجایی و باهنر در بدو انقلاب اسلامی گذشت.

در هفته معلم؛ یاد معلمان شهید و فقید، گرامی داشته شد
او افزود: در دوره دفاع مقدس شهیدان ابراهیم همت(فاتح خیبر)؛ ابراهیم هادی(علمدار كانال كمیل) معلم بودند. در دوره تلاش و مجاهدت علمی شهید كاظمی آشتیانی هم یك معلم بود. ما امنیت خودمان را مدیون شهیدانی چون طهرانی مقدم هستیم كه ایشان هم یك معلم بودند. سعی كردیم در هفته معلم با زنده نگه داشتن نام شهدای معلم؛ یاد معلمان فقیدی همچون استاد احمد صافی، بنیانگذار مشاوره در آموزش و پرورش هم گرامی داشته شود.

در هفته معلم؛ بیش از 70 معلم برگزیده استان تهران با رهبر انقلاب دیدار كردند
نیك فر با تاكید بر اینكه امسال برنامه‌های متنوعی را در این هفته پشت سر گذاشتیم گفت: تكریم مقام معلم و یادآوری نقش مرجعیت فرهنگی و اجتماعی معلمان دو هدف اصلی برنامه‌های آموزش و پرورش در این هفته بود. دیدار با مقام معظم رهبری برنامه اصلی ما بود كه با حضور بیش از 70 نفر از معلمان برگزیده استان و به همراه اعضاء ستاد بزرگداشت مقام معلم شهرستان‌های 21 گانه استان تهران انجام شد. ضمن اینكه روز 17 اردیبهشت ماه هم تعداد بیشتری از معلمان برگزیده استان تهران به محضر رئیس جمهور رفتند.

مسئولان استان تهران در طرح «سپاس؛ معلم» از معلمان تقدیر كردند
دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم شهرستان‌های استان تهران افزود: از معلمان نمونه در این هفته تقدیر شد. برنامه‌های آموزش و پرورش در این هفته بازتاب بسیار خوبی داشت. یكی از این برنامه‌ها «سپاس؛ معلم» است. مدیران كل استان، فرمانداران، بخشداران و ائمه جمعه به صورت حضوری و با تقدیم دسته‌های گل به اكثر مدارس شهرستان‌های استان تهران رفته و به طور حضوری از معلمان در حال تدریس ، تقدیر كردند.

جلسه گفت و شنود استاندار تهران با معلمان شهرستان‌های این استان برگزار شد
او یادآوری كرد: دید و بازدید معلمان با مسئولان یكی از برنامه‌های اصلی ستاد بزرگداشت مقام معلم در این هفته بود گفت: دیدار و گفت و شنود مدیركل و معاونان آموزش و پرورش و استاندار از جمله برنامه‌های این هفته بود.

در هفته معلم؛ مراكز تفریحی، ورزشی و رفاهی برای خانواده‌های فرهنگیان، رایگان است
نیك‌فر اضافه كرد: در هفته معلم؛ مراكز تفریحی، ورزشی و رفاهی برای خانواده‌های فرهنگیان، رایگان بود. برنامه‌های متنوع ورزشی و فرهنگی ویژه فرهنگیان و خانواد‌ه‌های آنها اجرا شد.

دبیرخانه ستاد بزرگداشت مقام معلم، یك دبیرخانه دائمی است
وی با تاكید بر اینكه دبیرخانه ستاد بزرگداشت مقام معلم یك دبیرخانه دائمی است گفت: كارشناسان مرتبط با این دبیرخانه در مناطق 21 گانه حضور دارند به همین جهت در تمام ایام سال پذیرای پیشنهادات و انتقادات، ایده‌های نو و خلاقانه برای تكریم بیشتر از فرهنگیان هستیم.

سال تحصیلی 1401-1402 ؛ سالی سخت و پُر تنش و پُر دلهره بود
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران درباره آزمون‌های پایانی سال تحصیلی 1401-1402 با اشاره به اینكه سال تحصیلی جاری به دلایل مختلف سالی سخت و پر تنش و پر دلهره بود گفت: معلمان ما با همه این اتفاقات از نظر آموزشی كم نگذاشتند و دانش آموزان، آماده آزمونهای پایانی هستند.

سوالات آزمون نهایی پایه ششم ابتدایی به صورت منطقه ای طراحی می‌شوند
او درباره امتحانات پایان فصل دبستانی‌ها گفت: سنجش دانش آموزان اول تا پنجم ابتدایی به صورت كیفی- توصیفی برگزار می‌شود. سوالات آزمون‌های دانش آموزان پایه ششم به صورت كیفی و توصیفی است اما سوالات به صورت منطقه ای طراحی می‌شوند تا ارزیابی از دوره ابتدایی داشته باشیم.

سوالات آزمون‌های پایانی پایه نهم به صورت استانی طرح می‌شوند
وی درباره آزمون‌های دوره اول متوسطه اظهار داشت: طبق سالهای گذشته آزمون‌های پایه‌های هفتم و هشتم به صورت داخلی برگزار می‌شود. سوالات پایه نهم به صورت استانی طرح می‌شود اما تصحیح‌كننده و نمره‌گذار معلم پایه است.

آزمون‌های پایه‌های دهم و یازدهم به صورت كشوری است
نیك فر در خصوص تغییرات آزمون در پایه‌های دهم و یازدهم گفت: در هر رشته دو درس تخصصی معرفی می‌شوند تا آزمون‌ها به صورت كشوری و هماهنگ باشد.

تاثیر 40 درصدی امتحانات نهایی پایه دوازدهم؛ بر كنكور
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با بیان اینكه سال دوازدهم هم كه سال پایانی دوره‌های عمومی و دوره ای برای ورود به دانشگاه و اجتماع است اظهار داشت: امتحانات نهایی از چند جهت تغییر كرده و 40 درصد سوابق تحصیلی ورود به كنكور را به خود اختصاص داده است.

آزمون‌های پایه دوازدهم در حوزه‌های تصحیح به صورت الكترونیكی انجام خواهد شد
او با بیان اینكه آزمون‌های نهایی دوره دوازدهم به صورت تشریحی برگزار می‌شود گفت: آزمون‌ها در در حوزه‌های تصحیح به صورت الكترونیكی انجام خواهد شد. پیش از این تصحیح برگه‌های امتحانی (در دی ماه سال گذشته) به صورت آزمایشی برگزار شد.

تصحیح الكترونیكی برگه‌های آزمون پایه دوازدهم به نفع دانش آموزان است
نیك فر با تاكید بر اینكه قطعا این اتفاق به نفع دانش آموزان خواهد بود گفت: پیش از این به صورت سنتی؛ دو مصحّح یك برگه را به صورت جداگانه تصحیح می‌كردند اما به روش الكترونیكی این برگه‌ها به صورت مستقل تصحیح می‌شود و اگر اختلاف نمره مصحّح اول و دوم از نیم نمره تا 0.75 بالاتر رود ؛ حتما مصحّح سوم بر آن نظارت خواهد كرد.

برای دریافت نوبت سنجش بدو ورود دانش‌آموزان پایه اول تا 20 خرداد فرصت باقیست
نیك فر در پایان متذكر شد: فرصت پایانی سنجش بدو ورود دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی 20 خرداد است. بنابراین والدین باید برای ثبت نام به پنجره واحد خدمات الكترونیك آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir مراجعه كرده و نسبت به نوبت‌گیری اقدام نمایند تا پس از آن ثبت نام دانش‌آموزان پایه ورودی انجام شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
پل مدیریت