باغ فیض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

باغ فيض

26مهر؛ استفاده از اماكن ورزشی استان تهران رایگان است/«ماراتُن شهری تهران» 27 مهر در استادیوم آزادی برگزار می‌شود+فایل صوتی

مدیركل ورزش و جوانان استان تهران گفت: 26مهرماه روز تربیت بدنی و ورزش تمام اماكن ورزشی متعلق به اداره‌كل ورزش و جوانان استان تهران برای استفاده عموم رایگان است.

1402/07/25
|
11:29
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، علی جوادی مدیركل ورزش و جوانان استان تهران در گفت و گو با برنامه باغ فیض اظهار داشت: با توجه به ماموریت‌هایی كه داریم بخش زیادی از مراودات ما با جوانان است.  اگر بخواهیم اقدامات جدید را برشمریم توسعه ازدواج جوانان در قالب وام ازدواج و احیای بیشتر ورزش همگانی به خصوص در شهر تهران از جمله اقدامات اداره كل ورزش و جوانان است. 

حمایت و توسعه سمن‌ها از جمله اهدف مهم اداره كل ورزش و جوانان استان تهران است 
وی افزود: استان تهران در سال 1400 از حیث شاخص‌های ارزیابی رتبه 31 را داشت و اكنون تا رتبه هفتم رشد كرده است. توسعه، حمایت و تشكیل سمن‌ها)سازمان‌های مردم نهاد) با حضور جوانان در بخش‌های مختلف از جمله مبارزه با اعتیاد،  حمایت از محیط زیست،  ازدواج جوانان، مبارزه با بی سوادی، تامین جهیزیه از جمله وظایف ادره كل ورزش و جوانان استان تهران است.

استان تهران با كسب 72 مدال طلا، قهرمان المپیاد استعدادهای برتر ورزشی شد
جوادی درخصوص استعادیابی ورزشی در استان تهران اظهار داشت: ركن اساسی توسعه و پشتوانه سازی برای ورزش  قهرمانی،  توجه به استعدادیابی و استعدادسازی است كه در اداره كل ورزش و جوانان توجه ویژه‌ای به این مهم می‌شود. یكی از راهكارهای تحقق این مهم، ارتباط كاری و انعقاد تفاهم‌نامه‌های مبتنی بر عمل است.
استان تهران تنها استانی است كه به دلیل وسعت در دو بخش  اداره كل ورزش، و جوانان شهر تهران و شهرستان‌های تهرای فعالیت می‌كند. اداره كل ورزش و جوانان استان تهران طی 2 سال گذشته با عقد تفاهم‌نامه‌های متعدد كاری، امسال توانست با كسب 72طلا، 35 نقره و حدود 50 مدال برنز قهرمان المپیاد استعدادهای برتر ورزشی شود.

مسابقات استعدادیابی به وزارت آموزش و پرورش واگذار می‌شود
مدیركل ورزش و جوانان استان تهران گفت: یكی از راه‌های عملیاتی پشتوانه‌سازی ورزش قهرمانی، ارتباط عملیاتی اداره كل آموزش و پرورش شهر تهران و شهرستان‌های تهران با معاونت‌های تربیت بدنی سلامت آموزش و  پرورش است. یكی از برنامه‌های اداره كل ورزش و جوانان استان تهران واگذاری مسابقات استعدادیابی به وزارت آموزش و پرورش است؛  اداره كل ورزش و جوانان استان تهران در این طرح تنها ناظر خواهد بود. 

40 درصد تركیب تیم‌های اعزامی به مسابقات هانگژو استعدادهای ورزشی استان تهران بودند
وی خاطر نشان كرد:  در سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر كه سال گذشته برگزار شد چندین استعداد ورزشی از استان تهران شناسایی شدند و در مسابقات آسیایی هانگژو چین در تركیب تیم ملی قرار گرفتند. 40 درصد تركیب تیم‌های اعزامی به مسابقات هانگژو استعدادهای ورزشی استان تهران بودند. 

در شناسایی استعدادهای ورزشی، از پیشكسوتان ورزشی بهره‌برداری می‌كنیم
جوادی درخصوص بهره‌مندی از تجربه پیشكسوتان ورزشی در شناسایی استعدادهای ورزشی اینگونه اظهار داشت: شورای اندیشه‌ورز ورزش در اداره كل ورزش و جوانان استان تهران تشكیل شده است كه توسط پیشكسوتان ورزشی مدیریت و از تجربه این افراد در این حوزه بهره‌برداری می‌شود.  

ارتباط عملیاتی با آموزش و پرورش؛ در راستای تحقق عدالت ورزشی و شناسایی استعدادها است
این مقام مسئول گفت:  شعار اصلی دولت سیزدهم عدالت محوری است؛ اگر بخواهیم این شعار را در حوزه ورزش محقق كنیم توسعه عدالت ورزشی باید جزو سیاست‌های اصلی ما باشد. هدفمان این است كه اجازه ندهیم استعدادهای ورزشی در نقاط مختلف كشور به دلیل بی توجهی ما نادیده گرفته شوند. 
ارتباط با آموزش و پروش برای شناسایی این استعدادها در راستای تحقق شعار توسعه عدالت در حوزه ورزش است.  ادعا نمی‌كنم 100 درصد به این هدف رسیدیم ولی تلاش می‌كنیم در این راستگا گام برداریم. 

جوادی خاطر نشان كرد: حدود 60 درصد مدال‌های ورزشی در المپیاد استعدادهای برتر ورزشی به دختران ورزشكار تعلق داشت. نگاه ویژه‌ای به توسعه ورزش بانوان داریم.

26 مهر استفاده از اماكن ورزشی استان تهران رایگان است
این مقام مسئول در پایان تاكید كرد: 26مهرماه روز تربیت بدنی و ورزش،  تمام اماكن ورزشی متعلق به اداره‌كل استان برای استفاده عموم آزاد است و علاقه‌مندان به ورزش می‌توانند از این اماكن به صورت رایگان استفاده كنند.
از باقی سازمان‌ها مثل شهرداری و آموزش پرورش و دیگر سازمان‌ها مثل نهادهای نظامی می‌خواهم كه آنها نیز به این امر بپیوندند.

«ماراتُن شهری تهران» 27 مهر در استادیوم آزادی برگزار می‌شود
به مناسبت هفته تربیت بدنی «ماراتن شهری تهران» ساعت 15 روز 27مهرماه در ضلع غربی مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد. همچنین 28 مهرماه به مناسبت سالروز ولادت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی پیاده روی خانوادگی در ضلع جنوبی برگزار می‌شود.  در هفته تربیت بدنی 12 پروژه  افتتاح می‌شود كه به توسعه زیرساخت‌های ورزشی این استان كمك می‌كند. 

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
باغ فیض