شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:40 به مدت 95 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

«شهر آفتاب» صبح‌های تهران را روایت می‌كند/ پاسخ به نیازهای آنی مخاطبان

برنامه جدید«شهرآفتاب» از رادیو تهران یك مجله صبحگاهی شهری است كه با به تصویر كشیدن صبح استان تهران هر روز از ساعت 6 مخاطبان را از خانه تا محل كار بدرقه می‌كند.

1401/05/10
|
12:36
|

اكبر محمدی خانی، سردبیر برنامه صبحگاهی رادیو تهران می گوید: برنامه«شهر آفتاب» یك مجله شهری و مدیریتی در حوزه های فرهنگی، ورزشی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی و البته صبحگاهی كه به تازگی روی آنتن رادیو تهران رفته است. برنامه ای كه شعارش طلوعی دوباره در تولد روزی نو، با عنوان ما همه با هم طلوع می‌كنیم كه هر روز از ساعت 6 صبح تقدیم مخاطبان خواهد شد.

وی می افزاید: شهر آفتاب تلاش می‌كند تا با انرژی مثبت و امیدواری بیشتر، مخاطبان را از خانه تا محل كار بدرقه كند و در این مسیر هر آنچه مخاطب لازم دارد تا با دانستن آن، روزش را زیبا بسازد به او یادآوری می‌كند؛ درست مانند یك همسفر، همگام مخاطب تا حضور در عرصه اجتماع و شروع فعالیت و كار برای پیشرفت و آبادانی زندگی های فردی و جمعی، راه را با هم می‌پیمایند و در یك كلام تلاش می‌كند تا با مخاطبان زندگی كند و نیازهای آنی آنها را برآورده سازد.

محمدی خانی با بیان هدف اصلی برنامه شهر آفتاب كه به تصویر كشیدن صبح استان تهران است، می گوید: این برنامه، صبح استان تهران را به تصویر می‌كشد كه چگونه شهروندان استان برای شروع یك روز كاری در سطح شهر در حال حركت و جنب و جوش هستند و احتمالا چه دغدغه‌هایی دارند كه برنامه می‌تواند در لحظه به آنها كمك كند.

وی با اشاره به جذابیت های برنامه «شهر آفتاب » می افزاید: از جمله جذابیت های برنامه نامگذاری بخش های مختلف به نام میادین و خیابان های نمادی شهر تهران است؛ مثلا در بخش" میدان جهاد" به جهاد تبیین می پردازیم همانطور كه در "میدان گل‌ها" به فرزندآوری و در میدان "سیزده آبان" به دغدغه‌های تابستانی دانش آموزان و ارائه مشاوره ای مهارتی و فنی و فكری می‌پردازیم. در بخش "فرودگاه امام" گزارشی از وضعیت زندگی در پایتخت‌های جهان بدون روتوش و ویرایش پرداخته می‌شود.

علاوه بر اینها؛ در"میدان كتاب" به معرفی یك كتاب گویا و در"خیابان ورزنده " به خبرهای ورزشی استان و در "میدان ولی عصر(عج)" سلام به حضرت ولی عصر(عج) و دعای سلامتی ایشان و در "خیابان جمهوری" برنامه كالای ساخت داخل و در"خیابان ایران" برنامه درباره توانمندی‌های راهبردی و موضوع پیش رفت و در "حسینیه ارشاد" به رفع شبهات دینی خواهیم پرداخت.

از دیگر بخش های برنامه«شهر آفتاب» می‌توان به " سه راه ضرابخانه" كه اختصاص به بازار سهام(بورس)، بازار پول(سكه و ارز) و بازار سرمایه (خودرو و مسكن) دارد، اشاره كرد و در "مهدیه تهران" به نواهای دینی و انقلابی و... پرداخته می‌شود. بخشی كه مخاطبان در آن حضور دارند "پارك ملت" است كه به طرح سوال، نظر، شكایت، روایت و حكایت می‌پردازند.

وی ادامه می دهد: برنامه «شهر آفتاب» مسئول هم دارد بخشی با نام "صبح به خیر آقای مسئول" طراحی شده است كه در این بخش از برنامه مسئولان را متوجه می‌سازد كه در فرصت توفیق خدمت، از خود نام نیك به یادگار بگذارند و در سطح حكمرانی مطلوب در تراز نظام اسلامی به خدمات رسانی به مردم بپردازند.

گفتنی است؛ برنامه جدید شهر آفتاب در بخش "دهكده خبر" به تیتر و عكس یك روزنامه‌های ایران و رسانه‌های جهان می‌پردازد و اخبار اختصاصی از دو تیم پایتخت هم در این بخش قرار دارد همچنین بخش "دارالفنون" كه به بخش خبرهای دانش‌بنیانی و پیشرفت ها در این حوزه می‌پردازد.

وی افزود: در "میدان استقلال" و "كوله پشتی" آقای خبرنگار به تحولات دیپلماسی و در بخش "وقایع اتفاقیه" به زندگی‌های نجات یافته از سوی ادارات و نهادهای خدمات‌رسان مانند اورژانس، هلال احمر ، پلیس فتا، پیشگیری، آتش نشانی و... اختصاص دارد.

به گفته سردبیر برنامه؛ در شهر آفتاب كه به استان تهران اختصاص دارد، بخشی طراحی شده است با عنوان "تهران و حومه" كه در آن گزارشگران و شهروند خبرنگاران در سطح استان تهران به طرح سیمای فعالیت در شهرستان‌های استان تهران و مسایل و مشكلات احتمالی آنها می‌پردازند.
همچنین بخش "مقیم تهران" نیز به طرح مسائل و مباحث آن دسته از جمعیت تهران كه تابعیت ایرانی ندارند ولی در همزیستی مسالمت آمیز با مردمان تهران هستند ورود می كند.

شایان ذكر است؛ عواملی كه با برنامه شهر آفتاب همكاری می‎كنند عبارتند از؛ اكبر محمدی‌خانی سردبیر، ناصر حامدی نویسنده، امیر بنی هاشمی و مهدی مجنونی تهیه‌كنندگان، علیرضا محمدی و شهلا جمشیدیان گزارشگران، الهام شوقی و مریم شهرام پور گویندگان، مرجان عابدین روابط عمومی، فاطمه اربابیان، سمانه گلك و پوریا رضایی پور آیتم سازان، محمد ساجدی، مسعود میر، محمدرضا علیپور و كیایی و آلبرت كوچوئی كارشناسان برنامه، جعفر ابراهیمی و محمدرضا لشینی امور مخاطبان برنامه ارتباطات و فاطمه تاجیك هم مسئول صفحه برنامه در شبكه‌های اجتماعی است كه مخاطبان می‌توانند در این فضا با برنامه در همه ساعات شبانه روز در تعامل باشند.

دسترسی سریع
شهر آفتاب