شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

جوانان نباید در تبعیت از سكان‌دار ولایت كم بگذارند+فایل صوتی

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: سخن و رهنمودهای فردی كه سكان ولایت مداری را برعهده دارد باید برای جوانان فصل الخطاب باشد و جوانان نباید در تبعیت از ولایت كم بگذارند كما اینكه جوانان در دوران رفاع مقدس نیز كم نگذاشتند.

1401/07/02
|
11:43
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، امیر سرتیپ دوم محمدرضا فولادی رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران در سومین روز از هفته دفاع مقدس در گفت‌وگو با شهر آفتاب رادیو تهران گفت: عنوان سومین روز از هفته دفاع مقدس به معنویت،زنان، خانواده و سلامت اختصاص دارد.

وی به نقش حایز اهمیت و برجسته زنان در دوران دفاع مقدس اشاره كرد و گفت: نباید از نقش پر اهمیت مادران و همسران رزمندگان غافل شویم. زنان ایرانی نه تنها مانع اعزام همسر و فرزندان خود به مناطق عملیاتی نشدند بلكه بهترین یاور و مربی آنها بودند و دوری آنها را تحمل كردند و سرپرستی خانواده را در نبود همسران و فرزندانشان برعهده گرفتند. همچنین ما شاهد امداد رسانی پزشكان و پرستاران خانم در دوران دفاع مقدس بودیم.

امیر فولادی تصریح كرد: ما زنانی داریم كه زندگی با یك جانباز را اختیاری انتخاب كردند و عاشقانه از آنها پرستاری می‌كنند اینان در زمره ایثاراگرانی هستند كه جنگ هنوز برایشان تمام نشده و با یادگاران جنگ زندگی می‌كنند.

فولادی رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تاكید كرد: نقش زنان اگر چه پرنگ‌تر‌ از نقش مردان در دوران دفاع مقدس نباشد كمرنگ‌تر نیز نیست.

وی در خصوص نامگذاری چهارمین روز از هفته دفاع مقدس با عنوان ولایت مداری، جوانان، علم و دانش پژوهی گفت: در دوران دفاع مقدس منویات ولی فقیه برای رزمندگان محور تفكر و اقدام بود. یعنی آنها در انتظار سخنان امام خمینی(ره) بودند.

امیر فولادی اظهار داشت: سخن و رهنمودهای فردی كه سكان ولایت مداری را برعهده دارد باید برای جوانان فصل الخطاب باشد و جوانان نباید در تبعیت از ولایت كم بگذارند كما اینكه جوانان در دوران رفاع مقدس نیز كم نگذاشتند.

رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: ما در دوران دفاع مقدس عقلانی و توام با حكمت، تدبیر، ابتكار عمل و استفاده ازعلوم و فناوری جنگیدیم.
در آن دوران متوجه شدیم با اتكا به دیگران نمی‌توانیم حافظ منافع و مملك خودمان باشیم و باید از علم و دانش بومی كشورمان بهره‌مند شویم تا بتوانیم بازدارندگی لازم را ایجاد كنیم و تجربیات آن دوران بود كه باعث شد امروز به مرحله‌ای برسیم كه هیچ دشمنی در هیچ سطحی از قدرت جرات تعرض و تجاوز به مملكتمان را ندارد.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب