شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

بدخواهان كشورمان؛ اعتراضات را به سمت تجزیه طلبی و اختلافات قومیتی سوق می‌دهند+فایل صوتی

روح‌الامینی نماینده مجلس گفت: متاسفانه در شرایط فعلی بدخواهان كشورمان اعتراضات را به سمت تجزیه طلبی و اختلافات قومیتی سوق می‌دهند. مخالفان ما می‌خواهند آرامش و ثبات كشورمان را تحت تاثیر قرار دهند و مانع پیشرفت ما شوند.

1401/08/30
|
12:22
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ عبدالحسین روح‌الامینی عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با "شهر آفتاب" رادیو تهران درخصوص اعتراضات اخیر در كشور گفت: روز گذشته 29 آبان ماه جلسه ای در خانه احزاب ایران با حضور معاون سیاسی وزیر كشور برگزار شد. در اساس موارد مطرح شده در این جلسه، فعالیت سیاسی و میدان دادن به گروه‌ها، احزاب و كسانی كه مجوز فعالیت قانونی دارند باید تسهیل شود تا اصل 27 قانون اساسی، كه حق تشكیل تجمعات مسالمت آمیز است اجرایی شود. همچنین در این جلسه عنوان شد كه مدت‌ها پیش از وقوع حوادث اخیر، نگارش آیین نامه تجمعات از مدتی پیش آغاز شده بود.

این نماینده مجلس افزود: در فضای متشنج و ضد وطن‌دوستی اخیر، خیر؛ ولی در شرایط عادی این حق مسلم صنوف، احزاب و گروه ها است كه بتوانند تجمعات مسالمت آمیز داشته باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در كشور تجمعاتی مثل هیات، نماز جمعه و راهپیمایی داریم و این امكان می‌تواند به صورت قانونی و به عهده گرفتن مسئولیت برای افراد و یا جمعی حقوقی و با یك شناسنامه مشخص فراهم شود و قاعدتا باید امنیت این اعتراضات تضمین شود.

روح‌الامینی یادآور شد: متاسفانه در شرایط فعلی بدخواهان كشورمان اعتراضات را به سمت تجزیه طلبی و اختلافات قومیتی سوق می‌دهند. مخالفان ما می‌خواهند آرامش و ثبات كشورمان را تحت تاثیر قرار دهند و مانع پیشرفت ما شوند. كشورمان دیر یا زود از این مسائل عبور می‌كند؛ نباید كار به جایی برسد كه برای جلوگیری از خسارت‌ها هزینه‌های بیشتری به خودمان تحمیل كنیم.

وی با تاكید بر اینكه ما مدیون شهدا و ایثارگران هستیم، گفت: ملت ما در 43 سال گذشته هزینه های گزافی داده است و بیش از این توان پرداخت هزینه را ندارد و ما باید راه را برای پیشرفت كشور هموار كنیم. ما مشكلات اقتصادی و فرهنگی كشور را نفی نمی‌كنیم ولی راهكار حل این مشكلات این نیست كه بر درخت بنشینیم و بن درخت را ببریم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب