شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

شهردای نمی‌تواند به تنهایی، مشكل آلودگی هوای تهران را رفع كند+فایل صوتی

سخنگوی شورای شهر گفت: اقدامات شهرداری به تنهایی، برای رفع آلودگی هوای تهران با این حجم از مسائل و مشكلات موثر نخواهد بود؛ 21 دستگاه مسئول در این حوزه باید با یكدیگر همكاری كنند تا بتوانیم این مشكل را برطرف كنیم.

1401/09/01
|
10:07
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران در گفت و گو با "شهر آفتاب" رادیو تهران گفت: برنامه چهارم توسعه شهرداری به شورای اسلامی شهر ارایه شده است و تمام كمیسیون‌ها در حال بررسی این برنامه هستند. در آستان تنظیم، تایید و تصویب بودجه سال 1402 هستیم به همین دلیل برنامه چهارم توسعه شهرداری تهران برای 4 سال آینده باید بررسی شود.

وی درخصوص بدهی‌‌های شهرداری تهران به بانك شهر گفت: شهرداری به منظور پرداخت بدهی خود به بانك شهر، سهام فروشگاه شهروند، فروشگاه رفاه و برخی شركت‌ها متعلق به خود را در اختیار بانك شهر قرار خواهد داد تا از طریق تهاتر بدهی های خود به بانك شهر را پرداخت كند.

نادعلی در پاسخ به این پرسش كه تصمیم شورای شهر برای رفه مشكل آلودگی هوا چست؟ تصریح كرد: مشكل اصلی ما در در این حوزه عدم مدیریت یكپارچه شهری است. در این حوزه 21 دستگاه باید با یكدیگر همكاری كنند. به عنوان مثال در حوزه كاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش كردیم و دستگاه‌های را در كنار یكدیگر قرار دادیم و در نهایت قرارگاه اجتماعی تشكیل دادیم تا از این طریق بتوانیم آسیب‌های اجتماعی را مدیریت كنیم. در حوزه مدیریت آلودگی هوا نیز باید چنین اتفاقی رخ دهد.

سخنگوی شورای شهر یادآور شد: شهرداری در حوزه رفع مشكل آلودگی هوا برنامه هایی دارد ولی اقدامات شهرداری به تنهایی مشكل آلودگی هوای تهران با این حجم از مسائل و مشكلات را برطرف نمی‌كند؛ تمام دستگاه‌های مسئول در این حوزه باید با یكدیگر همكاری كنند تا بتوانیم مشكل آلودگی هوا را برطرف كنیم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب