شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

مبلغ آورده اولیه نهضت ملی مسكن؛مشخص نیست+فایل صوتی

مدیركل راه و شهرسازی استان تهران گفت: متاسفانه به دلیل تلاطم قیمت در بازار؛ نمی‌توانیم هیچ قیمت مشخصی را به عنوان آورده اولیه طرح نهضت ملی مسكن اعلام كنیم.

1401/09/01
|
11:49
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ خلیل محبت خواه مدیركل راه و شهرسازی استان تهران در گفت و گو با "شهر آفتاب" رادیو تهران درخصوص روند اجرای پروژه نهضت ملی مسكن گفت: معاونت امور مسكن وزارت راه و شهرسازی جلسات متعددی را درخصوص آورده اولیه متقاضیان طرح نهضت ملی مسكن و تسریع در روند اجرای این پروژه برگزار كرده است.

وی افزود: مقرر شد برای كاهش هزینه‌های ساخت واحدهای مسكونی نهضت ملی مسكن، ساختمان‌ها 1 تا 3 طبقه ساخته شوند و همچنین زمین‌های شهر جدید ایوانكی تهران به متقاضیان واگذار می‌شود تا خودشان ساخت و ساز را انجام دهند.

محبت خواه درخصوص آورده اولیه متقاضیان طرح نهضت ملی مسكن اینگونه اظهار داشت: متاسفانه به دلیل تلاطم قیمت در بازار؛ نمی‌توانیم هیچ قیمت مشخصی را به عنوان آورده اولیه طرح نهضت ملی مسكن اعلام كنیم.

وی افزود: در دیدار با رئیس جمهور اعلام كردم كه تسهیلات طرح نهضت ملی مسكن برای استان تهران نیز به 450 میلیون تومان افزایش پیدا كند. این مبلغ تسهیلات تنها برای شهر تهران تعیین شده است درصورتی كه در تهران ساخت و سازی نداریم و این مبلغ باید به استان تهران تعلق بگیرد.

وی در پاسخ به اظهارات مهدی حاجی وند كارشناس اقتصادی برنامه شهر آفتاب مبنی بر اینكه نباید روند كُند طرح نهضت ملی مسكن را در عزم و اراده مسئولان جستجو كنیم؟ گفت: تمام دستگاه ها برای اجرای این طرح ملی باید پای كار می‌آمدند؛ اكنون اقدامات اولیه از جمله شناسایی زمین‌ها انجام شده است و طرح روی ریل افتاده است؛ با توجه به مصوبات اخیر و در صورت افزایش میزان تسهیلات قطعا روند كار سریعتر خواهد بود.

محبت خواه افزود: از تمام دستگاه‌ها از جمله محیط زیست، برنامه و بودجه و دستگاه‌های خدمات‌رسان خواهش می‌كنم به طرح نهضت ملی مسكن، فرابخشی نگاه نكنند این یك طرح ملی است.
وزارت راه و شهرسازی مجری این طرح است؛ برای تامین زمین مورد نیازمان سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، جهاد كشاورزی و محیط زیست باید كمك كنند و پاسخ استعلام‌های وزارت راه و شهرسازی را سریع تر صادر كنند تا روند كار كُند نشود.مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب