شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

با تعطیلی مراكز دولتی پایتخت؛ 7 میلیون متر مكعب گاز صرفه‌جویی می‌شود+فایل صوتی

مدیرعامل شركت گاز استان تهران گفت: تعطیلی‌ها در استان تهران منجر به صرفه‌جویی 6 تا 7 میلیون متر مكعب گاز می‌شود. این اقدام صرفا برای كاهش مصرف گاز و تامین گاز مورد نیاز استان‌های شمال شرقی كشور است.

1401/10/25
|
10:49
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سیدمحمد هدایی پور مدیرعامل شركت گاز استان تهران در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: در روزهای اخیر شاهد برودت هوا و ماندگاری آن در كشور هستیم این سرما طی 10 سال گذشته بی‌سابقه بوده است. بیش از 24 استان كشور دمای زیر صفر دارد و مصرف گاز در كشور بسیار بالا است.

وی افزود: متاسفانه در استان‌های شمال شرقی كشور مشكل افت فشار گاز داریم. با توجه به این مشكل محدودیت های 100 درصدی برای صنایع، مراكز تجاری بزرگ و ادارات دولتی تهران اعمال كردیم. این اقدام صرفا برای كاهش مصرف گاز و تامین گاز مورد نیاز استان‌های شمال شرقی كشور است.

هدایی پور تصریح كرد: تعطیلی‌ها در استان تهران منجر به صرفه جویی 6 تا 7 میلیون متر مكعب گاز می‌شود.

مدیرعامل شركت گاز استان تهران یادآور شد: مشكل فرهنگی و ساخت غیراصولی ساختمان‌ها دو عامل مهم در مصرف زیاد گاز است؛ به طوری كه سرانه مصرف گاز در ایران 5.5 برابر كشورهای دنیا است.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا گاز صادر می‌كنیم؟ اظهار داشت: گاز كشور تركمنستان از طریق ایران به تركیه رد و بدل می‌شد، ایران سهم گازی خود(5 میلیون متر مكعب) را از این سواپ برداشت می‌كرد؛ به دلیل سرما كشور تركمنستان صادرات گاز به تركیه را حذف و سهم ایران نیز از این سواپ گازی حذف شد.

هدایی پور افزود: مخازن ذخیره سازی گاز در ایران زیاد نیست؛ اما آنچه كه داریم و گاز ذخیره شده در فصل تابستان را در این فصل مورد استفاده قرار می‌دهیم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب