شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

فروش سوال‌های كنكور؛ قطعاً كلاهبرداری است+ فایل صوتی

معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش با تاكید بر اینكه فروش سوال‌های كنكور قطعاً كلاهبرداری است؛ گفت: داوطلبان اطمینان داشته باشند كه درصورت وجود هرگونه شبهه ای بین سوابق تحصیلی و نتیجه كنكور؛ باید در آزمون رفع شبهه شركت كنند.

1401/10/27
|
10:53
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، حسن مروتی معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش در گفت و گو با «شهر آفتاب» رادیو تهران گفت: مرحله اول كنكور سال1402 در روزهای29 و 30 دی‌ماه برگزار می‌شود. داوطلبان قبل از روز امتحان حتماً مكان برگزاری آزمون را بررسی كنند و به گونه‌ای برنامه‌ریزی كنند كه طبق ساعت مقرر در حوزه حضور داشته باشند. در حوزه‌های برگزاری آزمون درنوبت صبح ساعت 7:30 و در نوبت بعد ازظهر ساعت 14:00 بسته می‌شود.

مروتی یادآور شد: با توجه به اینكه این آزمون برای داوطلبان اهمیت زیادی دارد؛ افراد شیاد وارد این حوزه شده اند و با تبلیغات دروغی اقدام به فروش سوالهای كنكور می‌كنند. داوطلبان نباید فریب این افراد را بخورند زیرا این اقدام آنها قطعا شیادی است.

وی با اشاره به آمار متخلفان در كنكور 1401 یادآور شد: حدود850 نفر در سر جلسه كنكور با تجهیزات تقلب شناسایی شدند و یك تا 10 سال از كنكور محروم شدند و عده ای نیز به مراجع قضایی معرفی شدند. همچنین حدود هزار نفر هم نتایج آزمون آنها شبهه دار بود كه از میان این هزار نفر عده ای در آزمون رفع شبهه شركت كردند.

مروتی در پایان تاكید كرد: داوطلبان اطمینان داشته باشند كه درصورت وجود هرگونه شبهه ای بین سوابق تحصیلی و نتیجه آزمون كنكور باید در آزمون رفع شبهه شركت كنند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب