شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

مجلس در مقابل افزایش قیمت حامل‌های انرژی مقاومت می‌كند+فایل صوتی

عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: مجلس تلاش می‌كند تا در مقابل افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بودجه سال 1402 مقاومت كند. تنها موردی كه مجلس بر آن تاكید دارد، اخذ مالیات از صاحبان خودرو، ویلا و خانه‌های لوكس است.

1401/12/13
|
12:12
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، جبار كوچكی نژاد عضو كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «شهر آفتاب» درخصوص آخرین اخبار بودجه سال 1402 اظهار داشت: منابع درآمدهای دولت در بودجه سال 1402 در مجلس بررسی شد و هم اكنون در حال آغاز بررسی هزینه‌های بودجه است. افزایش حقوق كاركنان دولت نیز در بخش هزینه‌ها و تبصره 12 لایحه بودجه است و نحوه افزایش حقوق كاركنان در این تبصره بررسی خواهد شد.

وی افزود: مجلس تلاش می‌كند تا در مقابل افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بودجه سال 1402 مقاومت كند. تنها موردی كه مجلس بر آن تاكید دارد، اخذ مالیات از صاحبان خودرو، ویلا و خانه های لوكس است.

كوچكی نژاد گفت: مردم درخصوص افزایش قیمت گلایه‌های زیادی دارند. تعزیرات حكومتی و دولت باید بر روی اقلام بازار شب عید نظارت بیشتری داشته باشند؛ ولی دولت امسال نظارت بر بازار را به تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها سپرده است اما متاسفانه تا كنون نظارت اتحادیه‌ها بر بازار قابل محسوس نبوده و همچنان شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم.

عضو كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: افزایش 20 درصدی حقوق كاركنان دولت در مقابل تورم بیش از 50 درصدی منطقی نیست. منابع مالی دولت محدود و از سوی دیگر تورم رو به افزایش است.
افزایش حقوق كاركنان دولت متناسب با تورم قانون است؛ ولی دولت باید منابع مالی این قانون را در لایجه بودجه لحاظ كند. وقتی دولت در بودجه منابع مالی افزایش حقوق را پیش بینی نكرده است مجلس نمی‌تواند قانون را بدون در نظر گرفتن منابع مالی مشخص تصویب كند.

این نماینده مجلس در ادامه درباره شعرخوانی نمایندگان مجلس در صحن علنی مجلس اظهار داشت: با توجه به اینكه مجلس 3 شیفت كار می‌كند، نمایندگان تنفس‌هایی برای استراحت هم دارند. البته نمایندگان باید تلاش كنند بحث‌های حاشیه ای را در صحن علنی مجلس مطرح نكنند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب