شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

صادرات مركبات از 15 فروردین آغاز می‌شود+فایل صوتی

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: به دلیل اینكه امسال نوروز مصادف با ماه رمضان است؛ آنطور كه باید از میوه استقبال نمی‌شود به همین دلیل اگر مشكلی در تامین نیاز داخلی نداشته باشیم صادرات مركبات از 15 فروردین آغاز می‌شود.

1401/12/27
|
11:21
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، مصطفی دارایی‌نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان تهران در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: از 5 اسفندماه در میدان تره‌بار مركزی روزانه 5 هزار تُن پرتقال و سیب عرضه می‌شود؛ شب گذشته 26 اسفند 10 هزار تن سیب و پرتقال عرضه شد كه از این میزان 9 هزار تُن آن فروخته شده است.

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: از روز گذشته 26 اسفندماه؛ تعاونی روستایی و سازمان میادین میوه و تره بار نیز عرضه میوه تنظیم بازار را آغاز كرده است.

دارایی‌نژاد اعلام كرد: امسال نسبت به سال قبل تولید مركبات 200 درصد مازاد بر نیازمان بود به همین دلیل تولید مازاد را صادر كردیم.
امسال هزینه تمام شده تولید برای كشاورزان افزایش زیادی داشت اگر تولید مازاد را صادرات نمی‌كردیم كشاورزان متضرر می‌شدند. صادرات سیب و پرتقال به وفور بود و نیاز داخلی هم تامین شده است.

وی افزود: عرضه میوه تنظیم بازاری تا پایان فروردین ماه است؛ ولی امسال به دلیل اینكه ماه رمضان با نوروز مصادف است آنطور كه باید از میوه استقبال نمی‌شود به همین دلیل اگر مشكلی در تامین نیاز داحلی نداشته باشیم صادرات مركبات از 15 فروردین آغاز می‌شود.

دارایی نژاد در پاسخ به این پرسش كه دلیل تفاوت قیمت سیب و پرتقال چیست؟ گفت: امروز قیمت پرتقال هم كمی افزایش پیدا كرد. امسال در استان مازندران 3 میلیون تُن مركبات تولید شد كه از این میزان 1.5 میلیون تن برای مصرف داخلی و 500 تن آن برای آبگیری استفاده می‌شود و ما بقی آن صادر می‌شود. تولید سیب در كشور به نسبت به پرتقال كمتر است. از مهرماه سال آینده با افزایش تولید سیب، قیمت كاهش پیدا می‌كند. افزایش قیمت 2 هزارتومانی مركبات در شب عید طبیعی است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب