شهر آفتاب شنبه تا پنجشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

پاداش صرفه‌جویی مصرف برق چگونه محاسبه می‌شود؟ +فایل صوتی

مدیر دفتر مدیریت مصرف شركت توزیع نیروی برق تهران با اشاره به اینكه پاداش صرفه‌جویی مصرف برق به صورت پلكانی محاسبه می‌شود گفت: این مبلغ به ازاء هر كیلووات؛ 500 تا 2000 تومان خواهد بود.

1402/03/01
|
10:02
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، رامین پوریا مدیر دفتر مدیریت مصرف شركت توزیع نیروی برق تهران در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: امروز یكم خرداد روز بهره ‌وری و مصرف بهینه است و بهترین روز برای یادآوری اهمیت استفاده صحیح از زمان، سرمایه و نیروی كار برای تولید و رشد است.

برای جلوگیری از خاموشی؛ مشتركین مصرف برق را مدیریت كنند
مدیر دفتر مدیریت مصرف شركت توزیع نیروی برق تهران گفت: با گرم شدن هوا بار مصرفی شركت‌های توزیع كننده برق بیشتر می‌شود. در این محدوده زمانی مشتركین باید همكاری خوبی با توزیع كنندگان برق داشته باشند تا بتوانیم از ناترازی انرژی عبور كنیم.

مشتركان به ازای كاهش مصرف هركیلووات ساعت از 500 تومان تا 2000 تومان پاداش می‌گیرند
وی با اشاره به اینكه وزارت نیرو برای مقابله با خاموشی‌ها طرح تشویق مشتركان خوش مصرف را برای همه مشتركان آغاز كرده است؛ گفت: نحوه پرداخت پاداش بدین صورت است كه به ازای هركیلووات ساعت از 500 تومان تا 2000 تومان پاداش درنظر گرفته می‌شود. در این طرح میزان برق مشتركان نسبت به دوره مشابه سال قبل آن‌ها ارزیابی می‌شود و مشتركان به صورت پلكانی حائز دریافت پاداش صرفه‌جویی خواهند شد.

طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی مصرف برق؛ از اول خرداد اجرا می‌شود
پوریا در ادامه افزود: این طرح از ابتدای خرداد ماه اجرا و تا پایان شهریورماه ادامه دارد، پاداش ماهانه مشتركان نیز به این صورت محاسبه می شود. الگوی مصرف در مناطق عادی 300 كیلووات ساعت است و اگر مشتركی زیر 150 كیلووات ساعت مصرف كند به ازای هر كیلووات 2000 تومان پاداش دریافت خواهد كرد و اگر مشتركی 150 تا 300 كیلووات مصرف داشته باشد به ازای هر كیلووات ساعت 1500 تومان و در پله‌های بعدی 1000 تومان و 500 تومان پاداش خوش مصرفی از وزارت نیرو اخذ می‌كند.

تعرفه برق مشتركان پرمصرف به صورت پلكانی محاسبه می‌شود
وی یاد آور شد: افزایش تعرفه برق به صورت پلكانی و برای مشتركان پرمصرف از دیگر سیاست‌های وزارت نیرو است. امیدواریم با این دو سیاست همچون سال‌های گذشته در بخش مشتركین خانگی خاموشی برق نداشته باشیم.

ادارات باید مصرف برق خود را 30 تا 60 درصد كاهش دهند
این مقام مسئول با اشاره به اینكه 10 تا 15 درصد مصرف برق مختص مشتركین اداری تهران بزرگ است گفت: كلیه اداره‌ها و دستگاه‌ای اجرایی و نهادهای عمومی موظف به تغییر ساعت اداری از 15 خرداد تا 15 شهریور هستند تا بتوانیم از این طریق مصرف انرژی را مدیریت كنیم. طبق ماده 2 مصوبه هیات وزیران، همه دستگاه‌های اجرایی، بانك‌ها، نیرو‌های مسلح و نهاد‌های عمومی غیردولتی موظف به كاهش 30 درصدی مصرف انرژی نسبت به سال گذشته در طول ساعت كاری روزانه هستند و بعد از ساعت اداری نیز تا سقف 60 درصد مصرف انرژی را كاهش دهند.

اگر ادارات مصرف برق را كاهش ندهند؛ برق آنها قطع می‌شود
پوریا افزود: صد در صد مصرف برق اداره‌ها و دستگاه‌ای اجرایی و نهادهای عمومی رصد می‌شود در صورت رعایت نكردن با قطع برق روبرو می‌شوند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب