شهر آفتاب شنبه تا پنجشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

با تامین منابع مالی؛ شركت‌های تامین نیرو در نهادهای دولتی حذف می‌شوند+فایل صوتی

عضو كمیسیون اجتماعی مجلس گفت: به زودی شركت‌های واسط تامین نیروی انسانی در نهادهای دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی حذف می‌شوند.

1402/03/02
|
12:15
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، عباس گودرزی عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «شهر آفتاب» در مورد طرح ساماندهی كاركنان دولت اظهار داشت: رئیس جمهور در هفته كارگر بر ساماندهی شركت‌های پیمانكاری تاكید كردند. بر اساس همكاری كه سازمان اداری استخدامی با كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در جهت رفع ایرادات شورای نگهبان به این طرح داشت، این امید وجود دارد كه دولت اصل 75 كه در مورد بار مالی این طرح است را بپذیرد تا مشكل خاصی برای عملیاتی كردن این طرح وجود نداشته باشد.

وی افزود: متاسفانه طی سال‌های گذشته شركت‌های واسط بین نیروی كار و كارفرما به خصوص در نهادهای دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی ایجاد شدند و یك عزم عمومی برای حذف این شركت‌ها در دولت و مجلس به وجود آمده است. مجلس می‌خواهد این طرح را رسمی كند. حذف كامل این شركت‌ها نیازمند دلایل و توضیحات روشنی است كه دولت و كارشناسان حوزه كار و استخدام در حال بررسی آن هستند. تلاش ما این است با حذف شركت‌های واسطه مبلغی كه به آنها تعلق می‌گیرد به خود كارگر اختصاص پیدا كند و قرارداد روشنی با آن فرد منعقد شود.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب