شهر آفتاب شنبه تا پنجشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

شهریه مدارس غیر دولتی به زودی ابلاغ می‌شود+فایل صوتی

رئیس سازمان مدارس و مراكز غیردولتی و توسعه مشاركت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: شهریه مدارس و مراكز غیردولتی بر اساس الگوی تعیین شهریه به زودی ابلاغ می‌شود.شهریه مدارس غیر دولتی یكسان نیست و نسبت به امتیاز مدرسه تعیین می‌شود.

1402/03/02
|
07:30
|

شهریه مدارس غیر دولتی یكسان نیست و نسبت به امتیاز مدرسه تعیین می‌شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، احمد محمودزاده معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراكز غیر دولتی و توسعه مشاركت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: الگوی تعیین شهریه مدارس و مراكز غیردولتی و توسعه مشاركت مردمی به آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شده است.
مدارس سطح كشور در حال بارگذاری مستناد مربوط به الگوی تعیین شهریه هستند؛ در نهایت این مستندات به سازمان مدارس و مراكز غیر دولتی و توسعه مشاركت‌های مردمی ارایه و شهریه تعیین می‌شود. شهریه مدارس غیر دولتی یكسان نیست و نسبت به امتیاز مدرسه تعیین می‌شود.

سال گذشته مدارس كشور براساس 150 شاخص، امتیاز گرفتند
وی در پاسخ به این پرسش كه ملاك تعیین شهریه مدارس چیست؟ تصریح كرد: پایه و اساس تعیین شهریه؛ سطح آموزشی- پرورشی و تربیتی، برنامه سال تحصیلی، فعالیت‌های فوق برنامه، فضای فیزیكی، تجهیزات و امكانات بروز از جمله آزمایشگاه‌ها، كارگاه‌ها و سالن‌ها است.
سال گذشته مدارس كشور براساس 150 شاخص، امتیاز گرفتند؛ این شاخص‌ها 20 امتیاز از 100 امتیاز هی مدارس را شامل می‌شوند.

آموزش و پررورش به روند ثبت نام مدارس نظارت جدی دارد
محمودزاده تصریح كرد: فرآیند تعیین شهریه، ثبت نام و اخذ شهریه از سوی وزارت آموزش و پرورش مورد نظارت جدی قرار خواهد گرفت.

اولیا تخلف مدارس را در سامانه mosharekatha.ir ثبت كنند
معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: برخی مدارس به دلیل ظرفیت كم از اواخر سال 1401 پیش ثبت نام انجام دادند. شاید امكان حضور میدانی ناظران ما در زمان ثبت نام در تك تك مدارس ممكن نباشد به همین دلیل از اولیا خواهش می‌كنیم در زمان ثبت نام ناظران ما در مدارس باشند و مدارس متخلفی كه خارج از عرف شهریه دریافت می‌كنند را در سامانه mosharekatha.ir ثبت كنند تا شكایات آنها بررسی شود.

محمودزاده یادآور شد: اولیاء می‌توانند با رصد كد مدرسه در سامانه مشاركت‌ها به نشانی mosharekatha.ir از میزان شهریه مدرسه مورد نظر مطلع شوند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب