شهر آفتاب شنبه تا پنجشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

نرم افزار مشاهده سوابق خرید نان و عملكرد نانواها؛ به زودی رونمایی می‌شود+فایل صوتی

مشاور وزیر اقتصاد از طراحی نرم افزار كاربردی خبر داد كه به زودی در اختیار مردم قرار می‌گیرد تا مردم بتوانند از این طریق ضمن مشاهده سوابق خرید نان خود در مورد كیفیت و هر گونه رفتار غیرمتعارف نانوا اظهار نظر كنند.

1402/03/06
|
11:33
|

در تامین آرد مورد نیاز نانوایان هیچگونه مشكلی وجود ندارد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، محمد جلال مشاور وزیر اقتصاد و مجری طرح هوشمندسازی یارانه آرد در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: در طرح هوشمندسازی یارانه آرد هیچ محدودیتی برای نانوایان ایجاد نشده است؛ بلكه نانوا صرفا به میزان عرضه نان به مردم می‌تواند آرد یارانه‌ای دریافت كند.
نانوایانی كه به بهانه سهمیه بندی آرد ساعت كاری خود را محدود می‌كنند عرضه خارج از شبكه آرد دارند و متخلف هستند. در تامین آرد مورد نیاز نانوایان هیچگونه مشكلی وجود ندارد.

رویكرد اصلی دولت در موضوع نان، حفظ یارانه نان است
وی افزود: رویكرد اصلی دولت در موضوع نان حفظ یارانه نان است نه حذف آن. دولت علاوه بر تامین یارانه گندم و آرد نانوایان، بر روی اقتصاد نانوایان هم در حال برنامه‌ریزی است تا اقتصاد نانوایان تامین شود تا كمترین اثر را بر روی قیمت نان داشته باشد.

نرم افزار مشاهده سوابق خرید نان و عملكرد نانواها؛ به زودی رونمایی می‌شود
جلال از طراحی نرم افزار كاربردی خبر داد كه به زودی در اختیار مردم قرار می‌گیرد و مردم می‌توانند از طریق این برنامه ضمن مشاهده سوابق خرید نان خود درباره تجربه خریدشان از نانوایان نیز اظهار نظر كنند.
یعنی مردم به ازای خرید‌هایی كه انجام می‌دهند در آن برنامه كاربردی(اپلیكیشن) سوابق خریدشان را مشاهده می‌كنند. همچنین امكان اظهار نظر در مورد كیفیت، احیاناً تخلفات و هر گونه رفتار غیرمتعارفی كه از سمت نانوا مشاهده می‌كنند وجود دارد.

تامین نان مورد نیاز كسب و كارها باید به تعدادی نانوای مشخص واگذار شود
مشاور وزیر اقتصاد درخصوص تامین نان كسب و كارهای مختلف اظهار داشت: بر روی كارت‌خوانهای هوشمند گزینه ای تحت عنوان خرید كسب و كارها تعیین شده و نانوایان با این فرآیند آشنا هستند؛ اما این مساله در اختیار شورای آرد و نان استان‌ها قرار دادیم تا خودشان بتوانند نانوایانی را انتخاب كنند كه نان مورد نیاز كسب و كارها را تامین كنند تا تامین نان مورد نیاز كسب و كارها به صورت عمومی در نانوایان سطح شهر توزیع نشود و منجر به ایجاد صف‌های طولانی در نانوایی‌ها نشود.

نانوایان متعهد تشویق می‌شوند
مجری طرح هوشمندسازی یارانه آرد یادآور شد: از محل اختصاص آرد یارانه ای و كمك هزینه‌ای كه دولت پرداخت می‌كند و مبتنی بر نظر مردم نانوایان متعهد تشویق می‌شود همچنین رفتارهای غیر متعهدانه نانوایان منجر به جریمه آنها می‌شود.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب