شهر آفتاب شنبه تا پنجشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

هدف از فروش متری مسكن؛ هدایت منابع مالی خُرد به حوزه تولید مسكن است+فایل صوتی

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: فروش متری مسكن با هدف هدایت منابع مالی خُرد و سرگردان به سمت تولید مسكن اجرا می‌شود؛ پروژه‌های عرضه شده بیش از 30 درصد پیشرفت فیزیكی دارند.

1402/03/16
|
11:16
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، مهدی هدایت مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در گفت و گو با «شهر آفتاب» درخصوص فروش متری مسكن در بورس اظهار داشت: اوراق سلف یا همان فروش متری مسكن با هدف هدایت منابع مالی خُرد و سرگردان به سمت تولید مسكن اجرا می‌شود. این اقدام مانع سرمایه‌گذاری منابع مالی در شغل‌های كاذب می‌شود. با افزایش تولید مسكن به خانه‌دار شدن دهك‌های پایین جامعه كمك كنیم.

وی با اشاره به اینكه فروش متری مسكن در بورس آسیب‌شناسی شده است، افزود: با نظارت بورس؛ اوراق پروژه‌های مسكن در این فضا عرضه می‌شوند و افراد می‌توانند با توجه به منابع مالیشان مسكن بخرند و تا اتمام پروژه فرصت دارند سهم خود را به قیمت روز واگذار كنند.

هدایت در پاسخ به این پرسش كه چه تضمینی برای اتمام مسكن وجود دارد؟ تصریح كرد: پروژه‌ها كاملا مشخص است و تضمین‌های جدی به بورس می‌دهیم كه مشكلی در این حوزه وجود نداشته باشد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تاكید كرد: پروژه‌هایی در بورس عرضه می‌شوند كه بیش از 30 درصد پیشرفت فیزیكی داشته باشند؛ یكی از پروژه‌های فعلی در هلال احمر نواب است كه 50 درصد پیشرفت فیزیكی دارد.

وی افزود: با عرضه مسكن در بورس مردم می‌توانند به صورت متری مسكن بخرند. ابتدا پروژه به صورت متری عرضه می‌شود و آخر پروژه بر اساس سرمایه‌گذاری انجام شده می‌توانند از طبقات ساختمان انتخاب كنند. امكان خرید یك متر مسكن هم برای مردم فراهم شده است. كارشناسان با نظارت بورس قیمت مسكن را تعیین می‌كنند و هر ماه این قیمت به روزرسانی می‌‌شود.
فروش متری مسكن در تهران اجرا می‌شود و در دوره‌های بعدی در شهرستان‌ها نیز اجرا می‌شود.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب