شهر آفتاب شنبه تا پنجشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

لایحه برنامه هفتم توسعه؛ هفته سوم خرداد تقدیم مجلس می‌شود+فایل صوتی

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: لایحه برنامه هفتم توسعه هفته سوم خرداد ماه تقدیم مجلس می‌شود؛ مضوعات اساسی كشور از جمله مسائل اقتصادی، مهار تورم، نا ترازی در صندوق‌های بازنشستگی و مسكن در لایحه هفتم توسعه گنجانده شده است.

1402/03/16
|
12:07
|

صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت، در جلسه بعدی مجلس بررسی می‌شود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سید محمد حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: بررسی چند لایحه دو فوریتی و اخذ رأی اعتماد عباس علی آبادی (رئیس مپنا) به عنوان وزیر پیشنهادی صمت از سوی دولت در دستور كار جلسه بعدی مجلس قرار دارد.

وی در ادامه درباره برنامه هفتم توسعه گفت: درباره اولویت‌بندی زمانی برای تدوین و تصویب برنامه هفتم توسعه و لایحه بودجه سال 1402 اختلاف نظری بین مجلس و دولت وجود داشت و در نهایت مقرر شد كه ابتدا بودجه تصویب شود و پس از آن برنامه هفتم توسعه در مجلس مورد بررسی قرار گیرد.
دولت پیشنهاد كرد تا مجلس قانون برنامه پنج ساله توسعه ششم را تا زمان تصویب قانون برنامه هفتم توسعه و حداكثر برای شش ماه تمدید كند كه همین اتفاق افتاد. اسفند ماه سال گذشته برنامه هفتم توسعه برای بررسی به دولت ارسال شد تا در كمیسیون‌های مختلف مورد ارزیابی و تأیید نهایی قرار گیرد.

حسینی در پاسخ به این پرسش كه بهتر نیست دوره 4 ساله مجلس و دولت همانند برنامه 5 ساله توسعه باشد تا تداخل زمانی در اجرای برنامه توسعه ایجاد نشود؟ تصریح كرد: قانون اساسی چنین اجازه‌ای نمی‌دهد، مگر اینكه قانون اساسی تغییر كند. باتوجه به تغییر دولت و مجلس 5 سال فرصت مناسبی برای برنامه توسعه است.

نمایندگان باید به وزیران اجاره دهند برنامه‌هایشان را اجرا كنند
معاون امور مجلس رئیس جمهور دیدگاه خود درخصوص اظهارات مقام معظم رهبری مبنی بر اینكه استیضاح یك وزیر در مدت كوتاه، افراط از سوی مجلس است؛ را اینگونه بیان كرد: اظهارات رهبری به این دلیل است كه در این دوره از مجلس تعداد استیضاح‌ها زیاد است، نماینده‌ها حق دارند از ابزار نظارتی خودشان استفاده كنند ولی باید این فرصت را به وزیران بدهند تا برنامه‌های خود را اجرا كنند. امیدواریم با تعامل سازنده دولت و مجلس امسال سال پرباری باشد.

لایحه برنامه هفتم توسعه هفته آینده تقدیم مجلس می‌شود
حسینی افزود: لایحه برنامه هفتم توسعه هفته سوم خرداد ماه تقدیم مجلس می‌شود؛ مضوعات اساسی كشور از جمله مسائل اقتصادی، مهار تورم، نا ترازی در صندوق‌های بازنشستگی و مسكن در 7 بخش و 22 فصل در لایحه هفتم توسعه گنجانده شده است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب