شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

موردی از ابتلا به سویه‌های جدید كرونا (اریس و پیرولا) گزارش نشده است+فایل صوتی

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: دو سویه جدید از ویروس كرونا به نام‌ (اریس و پیرولا) در برخی از كشورهای جهان شیوع پیدا كرده؛اما تاكنون در ایران موردی از ابتلا به این سویه‌ها گزارش نشده است. 

1402/06/21
|
15:10
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، پیام طبرسی متخصص بیماری‌های عفونی و رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت:  دو سویه جدید از ویروس كرونا به نام‌ (اریس و پیرولا) در برخی از كشورهای جهان شیوع پیدا كرده است اما تاكنون در ایران موردی از ابتلا به این سویه‌ها گزارش نشده است. 

وی تصریح كرد: بر اساس آمار وزارت بهداشت  از 11 تا 18 شهریور به طور میانگین روزانه 100 نفر به كرونا مبتلا شدند؛  البته شیوع كرونا و آنفولانزا در این بازه زمانی به دلیل افزایش سفرهای داخلی،  خارجی و پیاده روی اربعین پیش‌بینی شده بود. 

طبرسی افزود: تاكنون موجی از دو سویه جدید (اریس و پیرولا)
در جهان  شكل نگرفته است، علایم مبتلایان به این دو سویه جدید كرونا خفیف‌تر از سویه‌های قبلی و همانند سرما‌خوردگی است.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری افزود: با توجه به شیوع بیماری آنفولانزا در كشورهای نیمكره جنوبی، پیش بینی می‌شود با نزدیك شدن به فصل سرما شیوع آنفولانزا در نیمكره شمالی نیز افزایش پیدا كند.

وی تاكید كرد: اكنون بهترین زمان برای تزریق واكسن آنفولانزا است؛ تزریق واكسن آنفولانزا برای كسانی كه بیماری زمینه‌ای دارند ضروری است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب