شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

تا پایان سال؛ 500 دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس اضافه می‌شود+فایل صوتی

رئیس سازمان اورژانس كشور گفت: تا پایان سال جاری 500 دستگاه آمبولانس وارد ناوگان اورژانس كشور می‌شود؛ امیدواریم این روند تا رفع كامل فرسودگی ناوگان آمبولانس‌ كشور ادامه داشته باشد.

1402/06/26
|
11:35
|

3 هزار و 200 پایگاه اورژانس به مردم خدمت‌رسانی می‌كنند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، جعفر میعادفر رئیس سازمان اورژانس كشور به مناسبت 26 شهریورماه روز اورژانس و فوریت‌های پزشكی در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: قبل از انقلاب 20 پایگاه اورژانس در كشور داشتیم ولی امروز 3 هزار و 200 پایگاه اورژانس داریم؛ این پایگاه‌ها به صورت زمینی، دریایی و هوایی به مردم خدمت‌رسانی می‌كنند.

نیمه اول سال آینده؛ 500 دستگاه آمبولانس دیگر می‌خریم
وی افزود: اقدامات خرید 500 دستگاه آمبولانس انجام شده و در مرحله تولید است؛ این تعداد آمبولانس تا پایان سال وارد ناوگان اورژانس كشور می‌شود. امیدواریم این روند تا رفع فرسودگی ناوگان آمبولانس‌ كشور ادامه داشته باشد. تولید این آمبولانس‌ها كار مشتركی بین شركت‌های داخلی و خارجی است. مناقصه خرید 500 دستگاه آمبولانس دیگر در دستور كار است تا بتوانیم این تعداد دستگاه را نیمه اول سال آینده 1403 وارد ناوگان آمبولانس كشور كنیم.

پلتفرم ساخت آمبولانس را نداریم
رئیس سازمان اورژانس كشور با تاكید بر اینكه پلتفرم ساخت آمبولانس به صورت وَن است و ما این پلتفرم را نداریم، گفت: این وَن‌ها در خارج از كشور تولید و تبدیل آن به آمبولانس در كشور انجام می‌شود.

300 دستگاه موتورلانس دیگر به ناوگان آمبولانس كشور اضافه می‌شود
وی درباره بازه زمانی رسیدن اورژانس به بیمار گفت: اورژانس در شهرهای كوچك در بازه زمانی كوتاهی به بیمار می‌رسد؛ ولی در كلانشهرها به دلیل ترافیك این زمان طولانی است. برای مقابله با این مشكل در سال‌های اخیر توسعه اورژانس موتوری را در دستور كار قرار دادیم؛ علاوه بر 180 موتورلانس موجود خرید 200 تا 300 دستگاه موتورلانس دیگر در دستور كار است.

زمان رسیدن اورژانس به بیمار در كلانشهرها 12 دقیقه است
این مقام مسئول در پایان یادآور شد: به طور متوسط زمان رسیدن اورژانس به بیمار در كلانشهرها 12 دقیقه است؛ زمان رسیدن اورژانس به بیمار در تهران بیشتر است و تلاش می‌كنیم این زمان را كوتاه‌تر كنیم.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب