شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

اگر واردات گوشت نداشته باشیم؛ قطعا دچار مشكل می‌شویم+فایل صوتی

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته به دلیل خشكسالی و گرانی نهاده‌های دامی، دامداران دام‌های مولدشان را راهی كشتارگاه كردند؛ اگر واردات نداشته باشیم قطعا دچار مشكل می‌شویم.

1402/06/29
|
13:13
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، علی اصغر ملكی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: چند سال پیش، گوسفند نژاد «قره گل» ایران برای پرورش به كنیا صادر شده است و اكنون این گوسفندها به نرخ روز وارد كشور می‌شود.

وی در پاسخ به اظهارات گوینده برنامه مبنی براینكه در این بین بررسی‌ها نشان می‌دهد كه قیمت گوسفند زنده در كنیا فقط معادل یك دلار تمام می‌شود و گوشت آن هم با قیمت‌ها فزاینده نصیب ایرانیان می‌شود؛ دلیل این افزایش قیمت چیست؟ این ادعا با واقعیت متفاوت است؛ پرورش و نگهداری از دام هزینه‌بر است، افرادی كه دام را برای پرورش به كنیا صادر كردند امروز همان دام را به نرخ روز وارد ایران می‌كنند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: اكنون مجوز صادرات گوشت گوسفند نداریم و در بازار شاهد مقدار محدودی قاچاق دام هستیم.

ملكی گفت: نرخ هركیلوگرم دام زنده معادل 220 هزار تومان عرضه می‌شود. بازار گوشت هم اكنون ضعیف و راكد است و خرید و فروش چندانی در این بازار نیست.

وی تصریح كرد: متاسفانه در سال‌های گذشته به دلیل خشكسالی و گرانی نهاده‌های دامی، دامداران نتوانستند دامهای خود به ویژه دامهای مولدشان را نگهداری كنند و آنها را راهی كشتارگاه كردند. اگر واردات نداشته باشیم قطعا دچار مشكل می‌شویم.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب