شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

تا پایان سال؛ 407 كیلومتر مسیر ریلی در كشور به بهره‌برداری خواهد رسید+فایل صوتی

مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور گفت: با افتتاح دو پروژه اتصال ریلی رشت - كاسپین و اردبیل - میانه تا پایان سال، 407 كیلومتر مسیر ریلی در كشور به بهره‌برداری خواهد رسید.

1402/08/17
|
11:15
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی در امور راه و مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی در بخش توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای كشور چندین پروژه در حال اجرا دارد. از ابتدای سال تاكنون 6 پروژه‌های بزرگ (هرماه یك پروژه) در بخش حمل و نقل ریلی، بزرگراهی و آزادراهی افتتاح شده است.

وی افزود: امسال در بخش حمل و نقل ریلی 2 پروژه اتصال ریلی بستان آباد - تبریز و همدان - سنندج افتتاح شد. تا پایان سال اتصال ریلی رشت - كاسپین و اتصال اردبیل - میانه شبكه ریلی نیز انجام خواهد شد.

مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور تاكید كرد: با افتتاح دو پروژه اتصال ریلی رشت - كاسپین و اردبیل - میانه تا پایان سال، 407 كیلومتر مسیر ریلی در كشور به بهره‌برداری خواهد رسید.
در حال حاضر پروژه راه‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان با همكاری كشور چین در حال اجرا است.
در ساخت سایر پروژه‌های ریلی و جاده‌ای كشور خودكفا هستیم و حتی مصالح مورد نیاز ساخت را دركشور تولید می‌كنیم.

خادمی در ادامه درخصوص روند اجرای پروژه‌های آزادراهی كشور گفت: بهره‌برداری از 8.3 كیلومتر باقیمانده از آزادراه منجیل - رودبار به عنوان یكی از ابر پروژه‌های آزادراهی كشور كه گلوگاه ترافیكی آزاد‌راه قزوین - رشت در محدوده شهر رودبار تا پایان سال در دستور كار است. همچنین اتمام 2 پروژه دیگر در استان آذربایجان شرقی نیز در دستور كار است.

وی در پایان یادآور شد: سالانه 850 تا هزار كیلومتر بزرگراه و راه اصلی جدید در كشور ساخته می‌شود. امسال هم بزرگراه‌های زیادی در تمام استان‌های كشور به بهره‌برداری رسیده است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب