شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

فاز دوم طرح نهصت ملی مسكن 22 بهمن واگذار خواهد شد+فایل صوتی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: واحدهای تكمیل شده طرح نهضت ملی مسكن، در فاز دوم؛ 22 بهمن ماه همزمان با چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی واگذار خواهد شد.

1402/08/22
|
13:37
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: بخشی از هزینه ساخت مسكن در طرح نهضت ملی مسكن، توسط دولت و با پرداخت تسهیلات 550 میلیون تومانی تامین می‌شود. این تسهیلات با دوره تنفس دوساله و بازپرداخت 20 ساله به متقاضیان ارایه می‌شود.

آورده متقاضیان باید با توجه به پیشرفت پروژه تامین شود
وی افزود: با توجه به شرایطی كه هزینه تمام شده مسكن دارد و متناسب با پیشرفت فیزیكی پروژه‌ها آورده متقاضیان هم باید تامین شود.

هیچ وقت قیمت تمام شده ساخت مسكن را مشخص نكردیم
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در طرح نهضت ملی مسكن هیچ وقت قیمت تمام شده مسكن را اعلام نكردیم؛ هزینه تمام شده ساخت ملاك تعیین كننده میزان آروده متقاضی است.
تسهیلات طرح نهضت ملی مسكن در مجموعه‌ شهرهای مختلف از 350 تا 450 تومان بود كه با توجه به افزایش هزینه‌های ساخت، میزان تسهیلات را به 550 میلیون تومان افزایش دادیم.

هدف ما در طرح نهضت ملی مسكن، ساخت مسكن با حداقل قیمت است
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید گفت: متاسفانه متقاضیان مسكن مهر بیش از 10 سال است كه در انتظار تعیین و تكلیف مسكن خود هستند.
مسكن‌های طرح نهضت ملی در شهر پردیس در حال اجرا است؛ ولی روند تكمیل این پروژه به تامین آورده متقاضیان بستگی دارد. مردم اطمینان داشته باشد هدف ما ساخت مسكن‌های طرح نهضت ملی با حداقل قیمت است.

پرداخت هزینه ساخت طرح نهضت ملی، مبتنی بر سرعت پیشرفت فیزیكی پروژه است
جعفری در ادامه گفت: پرداخت هزینه مبتنی بر سرعت پیشرفت فیزیكی پروژه است. هر چه سرعت پیشرفت بالاتر باشد هزینه تمام شده كاهش پیدا می‌كند و به نفع متقاضی است.
طبق آخرین گزارش 3 هزار مسكن در شهر جدید ایوانكی با پیشرفت فیزیكی 70 درصدی در حال ساخت هستند. تلاش می‌كنیم تا 22 بهمن ماه سال جاری بخشی از این واحدها آماده و تحویل متقاضیان شود.

وی یادآور شد: متقاضیان طرح نهضت ملی مسكن به شدت افزایش پیدا كرده است؛ كسانی كه ثبت نام می‌كنندو اسناد و مدارك ارایه نمی دهند از سامانه حذف می‌شوند و متقاضیانی كه در نوبت ثبت نام هستند جایگزین آنها می‌شوند.

در شهر جدید هشتگرد 2 هزار متقاضی مسكن در نوبت هستند
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در شهر جدید هشتگرد 2 هزار متقاضی در نوبت هستند كه در حال تامین زمین برای آنها هستیم. یكی از ماموریت‌های ما تعریف زمین‌های جدید برای مسكن است. بعد از تامین زمین این تعدا متقاضی نیز تعیین تكلیف می‌شوند.

فاز دوم طرح نهصت ملی مسكن 22 بهمن واگذار خواهد شد
جعفری تاكید كرد: در فاز اول طرح نهضت ملی مسكن 100هزار واحد مسكونی واگذار شد؛ در فاز دوم واحدهای تكمیل شده این طرح 22 بهمن ماه واگذار خواهد شد.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب