شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

51 درصد بودجه كل شهرداری تهران وصول شده است+فایل صوتی

سخنگوی شورای شهر گفت: بر اساس گزارش 7 ماهه ابتدای سال، 51 درصد بودجه كل شهرداری وصول شده است. اگر جذب منابع مالی پایدار باشد؛ توسعه حمل و نقل عمومی كه اولویت‌ اول شهرداری است محقق خواهد شد.

1402/09/15
|
10:09
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: بر اساس گزارش 7 ماهه ابتدای 51 درصد بودجه كل شهرداری وصول شده است. اگر جذب منابع مالی پایدار باشد؛ توسعه حمل و نقل عمومی كه اولویت‌ اول شهرداری است محقق خواهد شد.

سخنگوی شورای شهر اظهار داشت: هر سال در آغاز فصل سرما شاهد آلودگی هوا هستیم. توسعه‌ی حمل و نقل عمومی به منظور مقابله با آلودگی جزو اهداف شهرداری تهران است به همین منظور خرید اتوبوس و واگن‌های مترو عملیاتی شد. 2 سال طول می‌كشد كه این واگن‌ها و اتوبوس‌ها وارد ناوگان حمل و نقل عمومی تهران شود.

نادعلی گفت: تنها توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی كافی نیست، همزمان با توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی باید فرهنگ سازی شود. حتی اگر تعداد اتوبوس و واگن مترو را 2 برابر كنیم باز هم عده‌ای عادت به استفاده از خودرو شخصی و تك شرنشینی دارند.

سخنگوی شورای شهر گفت: در صحن شورای شهر طرح دو فوریتی ممنوعیت فروش طرح ترافیك در آلودگی هوا ممنوع شد.

وی در پاسخ به این پرسش كه چرا دورچرخه‌های بیدود از سطح شهر جمع‌ شد؟ گفت: من هم به عنوان عضو شورای شهر منتقد جمع آوری دورچرخه بیدود هستم. اما این پرسش مطرح است كه آیا تهران به دلیل عوارض سطحی و تفاوت ارتفاعی كه دارد دورچرخه‌سواری در آن امكان‌پذیر است؟ بسیاری از كارشناسان مخالف این طرح بودند و معتقدند به دلیل تفاوت ارتفاع در نقاط مختلف شهر امكان دوچرخه‌سواری در آن وجود ندارد. به دلیل این مشكل نمی‌توان مسیر دوچرخه‌سواری ایجاد كرد. ولی كماكان می‌توانیم در شورای شهر مطالبه‌گری كنیم لزوما نباید روی هر مساله‌ای ضربدر بزنیم و حذف كنیم می‎‌توانیم راه حلی پیدا كنیم.مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب