شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

گاز مایع به قیمت قبل توزیع می‌شود/ قیمت فوب خلیج فارس لغو شد+فایل صوتی

معاون نظارت بر عملیات و بهره‌بردای شركت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: گاز مایع نرخ دومی ندارد؛ بنابر اعلام دولت قیمت فوب خلیج فارس را لغو كرد؛ بنابراین طبق گذشته گاز مایع با قیمت با نرخ 27 هزار و 900 تومان عرضه می‌شود.

1402/09/16
|
07:55
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، محسن شاهرخی معاون نظارت بر عملیات و بهره‌بردای شركت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران‌ در گفت و گو با «شهر آفتاب» درخصوص افزایش قیمت و كمبود گاز مایع اینگونه اظهار داشت: طبق قانون قرار بود گاز مایع به 5 درصد از مصرف‌كنندگانی كه مشمول دریافت با قیمت یارانه‌ای نیستند، از ابتدای آذرماه با قیمت فوب خلیج فارس عرضه شود كه پس از كارشناسی‌های صورت گرفته دولت نرخ فوب خلیج فارس را لغو كرد.

شاهرخی افزود: مشمولان دریافت گاز مایع خانوارهایی هستند كه از شبكه گاز طبیعی بی‌بهره‌ اند و دولت ملكف است برای جبران به این خانوارها به ویژه برای مصارف پخت‌ و پز گاز مایع تخصیص دهد. با توجه به شرایط حاكم موظف هستیم كه با نرخ یارانه‌ای گاز بدهیم. مشمول دریافت گاز مایع یارانه‌ای همچون گذشته سیلندر 11 كیلوگرمی گاز مایع را با نرخ 27 هزار و 900 تومان تهیه می‌كنند.

وی افزود: اصناف برای دریافت گاز مایع یارانه‌ای باید از طریق سامانه «سدف» ثبت نام خود را نهایی كنند.

شاهرخی گفت: بر اساس قانون وظیفه شركت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران‌ تامین فرآورده برای شركت‌های موزع (شركت‌های توزیع كننده گاز مایع) هستیم این شركت‎‌ها زیرمجموعه وزارت صمت هستند و نرخ گذاری و نظارت بر نرخ‌ها بر عهده سازمان حمایت از مصرف كنندگان و تولیدكنندگان است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب