شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

تا پایان سال؛ تاكسی‌های نوسازی شده پایتخت به 6 هزار دستگاه می‌رسد+فایل صوتی

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاكسیرانی شهر تهران گفت: با تسهیل‌گری در تحویل تاكسی‌های صفر كیلومتر؛ تا پایان سال تاكسی‌های نوسازی شده پایتخت به شش هزار دستگاه می‌رسد.

1402/11/02
|
13:52
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، شادی مالكی مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاكسیرانی شهر تهران در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: برای نوسازی تاكسی‌های فرسوده تسهیلات خوبی فراهم شده است. وام 150 میلیونی برای نوسازی تاكسی سواری و 200 میلیون تومان برای نوسازی خودروهای ون با كارمزد 8 درصد داده می‌شود.

وی افزود: با جدیت پیگیر هستیم تا تحویل خودروهای صفر كیلومتر به كسانی كه در صف دریافت خودرو هستند تسهیل شود؛ با این اقدام تا پایان سال، تاكسی‌های نوسازی شده پایتخت به شش هزار دستگاه می‌رسد.

مالكی با تاكید بر اینكه برقی‌سازی ناوگان حمل و نقل در دستور كار است؛ گفت: تا پایان سال وزارت صمت هزار دستگاه خودور برقی وارد چرخه حمل و نقل می‌كند. ضمن اینكه 25 هزار تاكسی برقی نیز از سوی شهرداری تهران تامین می‌شود. تعدادی از این خودروهای برقی وَن هستند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاكسیرانی شهر تهران گفت: ثبت نام بیمه تكمیلی به صورت رایگان برای رانندگان تاكسی فراهم شده است. همچنین فروش اقلام ضروری از جمله لاستیك و روغن خودرو به رانندگان تاكسی در دستور كار شهرداری تهران قرار گرفته است.

این مقام مسئول در پایان یادآوری كرد: تسهیل‌گری در پرداخت كرایه تاكسی جزو اهداف شهرداری تهران است به همین منظور همزمان با دهه فجر اپلیكیشن (شهرزاد) رونمایی می‌شود؛ برای رانندگان تاكسی كه بیشترین تراكنش از طریق این اپلیكشین را ثبت كنند تسهیلاتی در نظر گرفته خواهد شد.مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب