شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

تا پایان سال، سنجش سلامت یك میلیون كلاس اولی انجام می‌شود+فایل صوتی 

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت:  پیش‌بینی می‌كنیم تا پایان سال سنجش سلامت حدود 1 میلیون كلاس اولی انجام و تعداد باقی مانده در سه ماهه ابتدای سال 1403 انجام شود. سنجش نوآموزان باید تا خرداد ماه سال آینده به اتمام برسد.

1402/11/09
|
06:45
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، حمید طریفی حسینی معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور گفت: سنجش سلامت دانش‌آموزان بدو ورود به پیش دبستان و دبستان به صورت یك فرآیند در طول سال تحصیلی در حال انجام است.

وی افزود: 819 مركز ثابت در سطح كشور راه‌اندازی شده و سنجش بدو ورود نوآموزان را بر عهده دارند. تا این لحظه فرآیند سنجش یا نوبت‌گیری 730 هزار دانش‌آموز كلاس اولی كه سال 1403 به مدرسه خواهند رفت انجام شده است.

حسینی تصریح كرد: پیش‌بینی می‌كنیم تا پایان سال سنجش سلامت حدود 1 میلیون دانش‌آموز انجام و تعداد باقی مانده در سه ماهه ابتدای سال 1403 انجام شود. سنجش نوآموزان باید تا خرداد ماه سال آینده به اتمام برسد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموزانی كه دچار اختلال هستند پس از شناسایی به مراكز جامع معرفی و می‌توانند از خدمات این مراكز استفاده كنند. 

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی كشور  تصریح كرد: خانواده‌ها می‌توانند با وارد شدن به درگاه my.medu.ir نوبت‌دهی را به سادگی انجام و نزدیكترین پایگاه به محل سكونت خود را انتخاب كنند. تمام خدمات این مراكز به غیر از هزینه سنجش كه معادل 60 هزار تومان است؛ رایگان است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب