شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

موضوع فلسطین به یك مساله كاملا انسانی تبدیل شده است+فایل صوتی

یك تحلیلگر سیاسی و امنیتی گفت: خوشبختانه موضوع فلسطین از مرزهای اسلام هم فراتر رفته است و به یك مساله كاملا انسانی تبدیل شده است.

1403/01/18
|
11:37
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، ناصر دهقان تحلیلگر سیاسی و امنیتی در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس امسال افزایش قبل ملاحضه‌ای داشت.

وی افزود: به دلیل جنایت‌های ضد انسانی شش ماه گذشته رژیم صهیونیستی در غزه؛ در نقاط مختلف جهان حتی جوامع غیر اسلامی، شاهد تظاهرات مردمی بودیم. خوشبختانه موضوع فلسطین از مرزهای اسلام هم فراتر رفته است و به یك مساله كاملا انسانی تبدیل شده است.

دهقان گفت: در گذشته رژیم صهیونیستی به دلیل سلطه‌ای كه بر رسانه‌ها داشت افكار عمومی را به دست گرفته و بخشی از افكار عمومی جهانیان را در غرب همراه خود می‌كرد و متاسفانه فلسطینی‌ها و حامیان فلسطین از بیان ماهیت موضوع ناكام بودند و افكار عمومی در غرب به نفع اسرائیل شكل می‌گرفت؛ ولی رژیم صهیونیستی در این دوره از جنایات كه طی شش ماه گذشته مرتكب شده است، یك بازنده محض در عرصه افكار عمومی، رسانه و دیپلماسی عمومی است. امروز كمتر كسی كنار رژیم صهیونیستی ایستاده و تحت فشار افكار عمومی از شرق و غرب است.

این تحلیلگر سیاسی و امنیتی در ادامه افزود: نظام‌های سیاسی در غرب مجبورند ملاحضه افكار عمومی را داشته باشند؛ به همین دلیل شاهدیم بسیاری از رژیم‌‌های غربی حتی به ظاهر در حال جدایی از رژیم صهیونیستی و تحت فشار دادن او برای پذیرش آتش‌بس هستند. شاهد موضع گیری‌های اسپانیا و انگلیس علیه رژیم صهیونیستی هستیم.

وی افزود: بخش قابل توجهی از جنایت‌های رژیم صهیونیستی ناشی از عصبانیت و سرخوردگی است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب