شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

صدور یك روزه گواهینامه موتور سیكلت؛ طرحی موقت است +فایل صوتی

رئیس مركز صدور گواهینامه راهور فراجا گفت: صدور یك روزه گواهینامه موتور سیكلت؛ طرحی موقت است. این طرح در راستای رفع برخی از معضلات اجتماعی ایجاد شده توسط موتورسیكلت سواران فاقد گواهینامه در حال اجرا است.

1403/01/27
|
10:59
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سرهنگ احمد كرمی اسد رئیس مركز صدور گواهینامه راهور فراجا در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: صدور یك روزه گواهینامه موتور سیكلت؛ طرح موقت است. این طرح در راستای رفع برخی از معضلات اجتماعی ایجاد شده توسط موتورسیكلت سواران فاقد گواهینامه در حال اجرا است.

رئیس مركز صدور گواهینامه راهور گفت: 12 میلیون موتور سیكلت سوار داریم كه 6 میلیون و 800 هزار نفر از آنها فاقد گواهینامه هستند. این طرح برای این است كه كسانی موتور سیكلت دارند و فاقد گواهینامه هستند در این طرح گواهینامه دار شوند.

كرمی اسد گفت: این طرح از تیرماه سال 1402 در حال اجرا است. این طرح مختص كسانی است كه موتورسیكلت دارند ولی گواهینامه ندارند.

وی افزود: شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت https://iranianmotorco.ir و یا با جست‌وجوی عنوان «آموزش موتورسیكلت ایرانیان» ثبت نام خود را انجام دهند و پس از آن احراز هویت به صورت هوشمند انجام می‌شود؛ متقاضی در این مرحله پس انتخاب استان برای دریافت خدمات آموزشگاه را انتخاب كند كه پس از انتخاب به صورت سیستم به درگاه بانكی ارجاع داده می‌شوند كه بعد از طی مراحل تاریخ و ساعت مراجعه برای متقاضی نمایش داده می‌شود.

این مقام مسئول در ادامه افزود: بر اساس آیین‌نامه اجرایی آموزشگاه‌ها هزینه‌های آموزش رانندگی بر عهده صنعت و معدن هر شهرستان است و میزان هزینه‌ها در هر استان و شهرستان متفاوت است.


سرهنگ كرمی اسد بیان كرد: بخشی از عدم استقبال موتورسیكلت سواران برای دریافت گواهینامه هزینه‌های دریافت گواهینامه بود كه معادل 2 میلیون تومان بود. هزینه دریافت گواهینامه در این طرح یك سوم شده است و موتورسیكلت‌سواران می‌توانند تنها با پرداخت 570 هزار تومان گواهینامه دریافت كنند.

وی در پایان یادآور شد: هنگام مراجعه سلامت جسمانی افراد توسط پزشك مربوطه كنترل می‌شود و همچنین 2 آزمون نظری و عملی اخذ می‌شود و كه پس از قبولی در آزمون نظری می‌توانند در آزمون عملی شركت كنند كه تمام این مراحل دریك روز انجام می‌شود.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب