شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

سه هزار و 200 مسكن در تهران برای محرومان ساخته می‌شود+فایل صوتی

مدیركل بنیاد مسكن استان تهران گفت: بنیاد مسكن استان تهران طی سه سال آینده، سه هزار و 200 مسكن برای محرومان می‌سازد.

1403/01/29
|
12:41
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، عطاءالله زمانی مدیر كل بنیاد مسكن استان تهران در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: طی تفاهمنامه‌ای كه واخر سال 1402 میان بنیاد مسكن و وزارت راه و شهرسازی منعقد شد؛ ساخت 50 هزار واحد مسكونی در كل كشور تصویب شد كه از این تعداد سه هزار و 200 واحد مسكونی در استان تهران طی سه سال آینده ساخته خواهد شد.

وی افزود: از انتهای سال 1402 تاكنون زمین مورد نیاز ساخت حدود 214 واحد مسكونی در تهران تامین شده است و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.

زمانی گفت: اولویت بنیاد مسكن، ساخت مسكن برای محرومان است. امیدواریم طی دو سال آینده تحویل این تعداد مسكن به ویژه در استان تهران محقق شود تا بخشی از مشكلات مردم به ویژه در استان تهران مرتفع شود.

وی در پاسخ به این پرسش كه چه كسانی مشمول این واحدهای مسكونی می‌شوند؟ اظهار داشت: دهك‌های یك تا چهار و كسانی كه تاكنون تسهیلات دولتی دریافت نكردند جزو مشمولان این طرح هستند. به محض شروع این پروژه در هر شهرستان متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بنیاد مسكن شهرستان خود در این طرح ثبت نام كنند؛ بر اساس اولویت‌بندی این افراد پالایش می‌شوند و مسكن به آنها واگذار می‌شود.

مدیركل بنیاد مسكن استان تهران گفت: در شهرهای كمتر از 25 هزار نفر برای ساخت مسكن محرومان 350 میلیون تومان تسهیلات بانكی كم‌بهره پرداخت و مابقی به كمك آورده مردم و خیرین تامین خواهد شد.

زمانی گفت: امام خمینی (ره) در تاریخ 21 فروردین 1358 حسابی در بانك ملی حسابی برای واریز وجوه از سوی خیرین به شماره 100 افتتاح كردند. پس از افتتاح حساب 100 تشكیلاتی به نام «بنیاد مسكن انقلاب اسلامی» شكل گرفت، تا تهیه مسكن برای افراد نیازمند، قاعده‌مند شود. مردم می‌توانند برای شركت در این امر خداپسندانه كمك‌های نقدی خود را به این حساب واریز كنند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب