شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

تعطیلی پنجشنبه‌ها تصمیم كمیسیون اجتماعی مجلس بود+فایل صوتی

عضو كمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت نظر خاصی درخصوص انتخاب روز پنجشنبه و یا شنبه به عنوان تعطیلی آخر هفته مطرح نكرده است؛ این كمیسیون اجتماعی مجلس بود كه روز پنحشنبه را مصوب كرد.

1403/01/29
|
13:48
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، علی بابایی كارنامی عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: «بر‌اساس لایحه دولت و تصمیم مجلس شورای اسلامی تعطیلات آخر هفته به دو روز پنجشنبه و جمعه افزایش یافت. با تصویب این لایحه ساعت كاری از 44 به 40 ساعت در هفته كاهش می‌یابد.

وی افزود: هدف و مبنای اصلی دولت و نمایندگان مجلس در بررسی این لایحه، كاهش ساعت كاری بود نه اثر بخشی روز تعطیلی.

بابایی عضو كمیسیون اجتماعی مجلس گفت: من به این لایحه رأی ممتنع دادم، به اعتقاد من تصمیم گیری در این حوزه باید در اختیار دولت باشد.
هیچ گزارش رسمی منتشر نشده است كه تعطیلی پنجشنبه و یا شنبه به ضرر و یا به نفع ما است.

بابایی كارنامی گفت: نظر دولت منطقی‌تر از نظر نمایندگان مجلس است؛ این دولت است كه می‌تواند آثار كاهش ساعت كاری در حوزه اقتصادی را اعلام كند.

وی در پاسخ به این پرسش كه اگر دولت بعدی با تعطیلی پنجشنبه مخالف كند مجلس چه تصمیمی می‌گیرد؟ گفت: دولت در این حوزه نظر احساسی ندارد و بر اساس آمار و ارقام و متغیرهای اقتصادی این لایحه را به مجلس ارائه داده است.
دولت نظر خاصی درخصوص انتخاب روز پنجشنبه و یا شنبه به عنوان تعطیلی آخر هفته مطرح نكرده است؛ این كمیسیون اجتماعی مجلس بود كه روز پنحشنبه را مصوب كرد.

عضو كمیسیون اجتماعی مجلس گفت: اثر قطعی تعطیلی شنبه بر حوزه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی كشورمان هنوز مشخص نشده است. حتی تعطیلی پنجشنبه هم آورده چندانی بر اقتصاد كشور نخواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش كه چرا باید نماینده مجلس برای تصویب یك لایحه یا طرح رأی ممتنع بدهد؟ گفت: نماینده مجلس باید درخصوص یك موضوع به جمع‌بندی برسد و باید در تصویب یك طرح در همان مرحله اول سخت گیرانه تصمیم گیری كند.

عضو كمیسیون اجتماعی مجلس گفت: هر جا مجلس به نظر دولت‌ها ولو اینكه به آمار و ارقام قطعی نزدیك نباشد؛ رأی دهد منطقی‌تر است. رهبری هم به این موضوع تاكید دارند كه اولویت مجلس باید بررسی لوایح دولت باشد.

وی در پاسخ به اظهارات گوینده برنامه مبنی بر اینكه دولت قبل وزارت بازرگانی را در وزارت صنایع ادغام كرد و دولت بعدی در صدد احیای وزارت بازرگانی بود؛ آیا این تصمیم دولت احساسی نبود؟ آیا تصمیم فعلی دولت مبنی بر تعطیلی روز پنجشنبه تصمیمی احساسی و غیر منطقی نیست؟ افزود: اگر دولت چنین تصمیم گرفته كوتاه مدت بوده و دائمی نبوده و چهار ساله بوده است و اگر خسارتی وارد شده در حد همان چهار سال بوده است. مخالف اظهارات شما نیستم شاید تصمیم دولت اشتباه بوده ولی خسارت آن به اندازه چهار سال بوده است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب