شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

حمله اسرائیل با ریزپرنده‌ها به ایران؛ توسط عوامل مرتبط با اسرائیل بود+فایل صوتی

رئیس اندیشكده جنگ نرم دانشگاه دفاع ملی گفت: حمله اسرائیل به ایران تعدادی كوادكوپتر با بُرد كوتاه بود. این اقدام توسط عوامل مرتبط با اسرائیل صورت گرفته است زیرا كوادكوپتر بُرد كوتاه است و امكان پرواز طولانی مدت ندارد.

1403/02/01
|
10:52
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، علیرضا افشار رئیس اندیشكده جنگ نرم دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی در گفت و گو با «شهر آفتاب» اظهار داشت: موفقیت ایران در برابر اسرائیل دو وجه نظامی و روانی دارد. هیچ كس باور نمی‌كرد پاسخ ایران به اسرائیل در این وسعت و عمق باشد آن هم علیه كشوری كه مدعی است قدرت چهارم نظامی جهان است و پدافند قوی در سطح جهان دارد.

وی تاكید كرد: این موفقیت از نظر نظامی بی‌نظیر بود؛ از دیدگاه حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اكبری امام جمعه تهران پاسخ ایران به اسرائیل در سطح فتح خرمشهر بود زیرا در آن زمان هم كسی فكر نمی‌كرد بتوانیم خرمشهر را از دشمن پس بگیریم.

افشار گفت: هیچ‍كس نمی‌توانست پیش‌بینی كند كه ایران از نظر نظامی دارای چنین قدرتی باشد و بتواند با تجهیزات نظامی اسرائیل را مورد اصابت قرار دهد. اقدام ایران علیه اسرائیل اثر بازدارندگی دارد و مانع تجاوز دشمنان خواهد شد.

رئیس اندیشكده جنگ نرم دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی با تاكید بر اینكه اثر روانی این اقدام بسیار فراتر از اثر نظامی آن است؛ گفت: فضای رسانه‌ای دنیا تحت كنترل رژیم صهیونیستی است و بسیاری از رسانه‌ها را در اختیار دارند و به راحتی هر موضوعی را كه بخواهند در افكار عمومی نهادینه می‌كند ولی ایران با این اقدام در عملیات روانی و جنگ نرم پیروزی بسیار بزرگی بدست آورد.

او درخصوص پاسخ نظامی اسرائیل به ایران اینگونه توضیح داد: حمله اسرائیل به ایران حمله هوایی با جنگنده نبوده بلكه حمله با تعدادی كوادكوپتر كه به عنوان ریزپرنده شناخته می‌شوند و بُرد كمی دارند بود. این اقدام توسط عوامل مرتبط با آنها صورت گرفته است زیرا كوادكوپتر امكان پرواز طولانی مدت ندارد. رژیم صهیونیستی همین اقدام ناچیز را از طریق رسانه‌های دنیا بزرگنمایی می‌كند.

وی یادآور شد: مُشت اسرائیل در طوفان الاقصی و وعده صادق برای دنیا باز و حقایق و جنایات اسرائیل برای دنیا روشن شد.مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای
رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب