شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

رئیس جمهور و همراهان وی مزد سالها سربازی و خدمت بی‌منت به ملت ایران را دریافت كردند+فایل صوتی

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به شهادت رئیس جمهور و جمعی از همراهان ایشان گفت: این عزیزان در شب ولادت امام رضا (ع) مزد سالها سربازی، خادمی و خدمت بی‌منت به ملت شریف ایران را دریافت كردند.

1403/02/31
|
09:30
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در گفتگو با برنامه «شهر آفتاب» 31 اردیبهشت ضمن عرض تسلیت شهادت سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و جمعی از همراهان ایشان گفت: این عزیزان در شب ولادت امام رضا (ع) مزد سالها سربازی، خادمی و خدمت بی‌منت به ملت شریف ایران را دریافت كردند.

وی افزود: آنچه برای آیت الله رئیسی مهم بود و مردم هم آن را از نزدیك حس كرده بودند این بود كه برای خدمت به مردم سر از پا نمی‌شناخت به گونه ای كه از نزدیك و شخصاً به امورات مردم سركشی می‌كردند و برای خدمت بی‌منت خود سر از پا نمی‌شناختند.

طحان نظیف تاكید كرد: خداوند نام نیك را به ایشان ارزانی داشته و مردم هم قدردان زحمات این عزیزان هستند. نام نیك و تلاش‌های آنها از خاطره مردم ما نمی‌رود همانطور كه خاطره شهید رجایی همچنان در اذهان مردم ما باقی مانده است.

وی با یادی از حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، مالك رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و آیت الله آل هاشم امام جمعه تبریز و دیگر همراهان رئیس جمهور كه در این سانحه به شهادت رسیدند گفت: علیرغم شهادت این خادمان، همانطور كه رهبر معظم انقلاب هم تأكید كردند با فقدان این شهدا هیچ خللی در خدمتگزاری به مردم پیش نخواهد آمد.

او تصریح كرد: اگرچه این شهدا نتیجه زحمات خود را دریافت كردند اما خادمان دیگری سعی می‌كنند جای اینها را پر كرده و برای خدمت به مردم شریف و شایسته ایران تلاش كنند.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به اینكه قانون اساسی برای چنین وضعیتی پیش‌بینی‌های لازم را داشته است اظهار داشت: بر اساس اصل 131 قانون اساسی در صورت فوت رئیس جمهور یا موارد مشابه كه در این اصل آمده معاون وی با موافقت رهبری اختیارات و مسئولیت‌‌های وی را بر عهده می‌گیرد و شورایی متشكل از رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس قوه قضاییه و معاون اول رئیس جمهور موظف هستند ترتیبات كشور را به گونه‌ای تنظیم كنند تا ظرف 50 روز وضعیت ریاست جمهوری مشخص شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب