شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:30 به مدت 90 دقیقه

مردم با حضور پرشور در تشییع پیكر آیت الله رئیسی از او قدردانی خواهند كرد+فایل صوتی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خواهید دید مردم با حضورشان در مراسم تشییع پیكر شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی، طوفانی به پا خواهند كرد و با حضورشان از خادم امام رضا (ع) و خادم كشور تشكر خواهند كرد.

1403/02/31
|
09:47
|

آیت الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا(ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران كه عصر یكشنبه 30 اردیبهشت 1403 در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، محمدرضا باهنر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت و گو با «شهر آفتاب» با اشاره به شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی و هیأت همراه اظهار داشت: حادثه تلخی بود كه اتفاق افتاد و مردم ایران در 45 سال انقلاب از این دست حوادث بسیار مشاهده كردند. با كمك مردم، صبور، شاكر، همراه و مقاوم طی این سالها توانستیم به سلامت از این گردنه ها عبور كنیم.

وی افزود: آیت‌الله رئیسی؛ رئیس جمهوری كم‌نظیر بود و توانست قدرت میدان و قدرت دیپلماسی را همراه كند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ایشان پروژه‌های بزرگی كه سالیان سال معطل مانده بود را با همت، پیگیری و پشت‌كار و بالای سر كار بودن به نتیجه رساند؛ در همین مسیر خدمت بود كه همزمان با میلاد امام رضا (ع) به درجه رفیع شهادت رسید.

باهنر در پاسخ به این پرسش كه با توجه به وقوع این حادثه ارزیابی شما از شرایط سیاسی كشور چیست؟ گفت: مقام معظم رهبری شب گذشته فرمودند كه در اداره امور جاری كشور خللی ایجاد نخواهد شد. پس از انقلاب حوادث زیادی را پشت سر گذاشتیم. معتقدم هیچ خلیلی در امور اداره كشور ایجاد نخواهد شد؛ همانطور كه آیت الله رئیسی در زمان حیات، خادم مردم بود؛ شهادتش نیز مایه انسجام بیشتر ملت و فعالان سیاسی، نظامی و اقتصادی خواهد شد.

باهنر گفت: خواهید دید مردم با حضورشان در مراسم تشییع پیكر شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی، طوفانی ایجاد خواهند كرد و از خادم امام رضا (ع) و خودشان تشكر خواهند كرد.

وی با تاكید بر اینكه مقام معظم رهبری لنگرگاه نظام انقلاب اسلامی هستند؛ گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم سربلند از گردنه این حادثه دلخراش نیز با سربلندی عبور خواهند كرد.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهر آفتاب