«بهار نارنج» عیدانه رادیو تهران 29 اسفند از ساعت 15:00 به مدت 5 ساعت و 30 دقیقه

رادیو تهران

بهارنارنج

انتخاب برترین برنامه سال رادیو تهران در نظرسنجی مردمی «بهار نارنج» عیدانه رادیو تهران

«بهار نارنج» ویژه برنامه رادیو تهران در لحظات تحویل سال نو است كه از ساعت 15 تا 20:30 روز یكشنبه 29 اسفندماه به صورت زنده از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز پخش خواهد شد.

1400/12/28
|
11:53
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، پیام امیری، مدیر گروه تهران و رویدادهای رادیو تهران ضمن اعلام پخش برنامه «بهار نارنج» در لحظات تحویل سال نو خاطر نشان می‌كند: رویكرد اصلی این برنامه ایجاد لحظات شاد و مفرح برای مخاطبان رادیو تهران است . عوامل این برنامه تلاش می كنند حال خوب را در آخرین لحظات سال و استقبال از سال نو تقدیم مردم پایتخت كنند.

وی با اشاره به تدابیری كه این گروه در ارائه ویژه برنامه تحویل سال نو دارد، می‌افزاید: طراحی محتوای برنامه «بهار نارنج» به گونه ای است كه علاوه بر ایجاد فضای با نشاط معنوی برای مخاطبان، روحیه امید به زندگی را در مردم تقویت می كند. برای همین منظور هم آیتم ها، گزارش ها و مهمانان ویژه ای در برنامه پیش بینی شده تا اتفاقات خوبی رقم بخورد.

امیری با اشاره به به اینكه «بهار نارنج» بخش های متنوعی دارد اظهار داشت: از جمله بخش هایی كه برای ویژه برنامه بهار نارنج طراحی شده شامل آیتم استند آپ كمدی با نگاه طنز اجتماعی، گفتگوی صمیمی با هنرمندان محبوب و چهره های شاخص سیاسی و ورزشی، اجرای موسیقی زنده در استودیو، ارتباط زنده با اماكن متبركه، گزارش های مردمی متنوع از سطح شهر تهران و آیتم های مرور رویدادها و اتفاقات سال ١٤٠١ است علاوه بر این؛ یادی از نام آوران آسمانی، شهدای مدافع حرم و شهدای سلامت خواهد شد. از دیگر بخش های برنامه «بهار نارنج» رادیو تهران پخش زنده سخنان نوروزی مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است.

امیری با اشاره به ویژگی های برنامه «بهار نارنج» كه آن را از دیگر برنامه ها متمایز كرده می افزاید: یكی از ویژگی‌هایی كه برنامه «بهار نارنج» امسال را متمایز كرده، مشاركت فعالانه مخاطبان در انتخاب برنامه های برگزیده شبكه رادیویی تهران در سال ١٤٠١ است. این مشاركت به صورت نظرسنجی مردمی انجام شده و در نهایت سه برنامه منتخب شبكه از طرف مخاطبان انتخاب می‌شوند. همچنین گفتگوی اختصاصی با تعدادی از سفرای خارجی مقیم تهران كه آئین نوروزی را دركشورشان گرامی می‌دارند نیز یكی از بخش خای جذاب برنامه «بهار نارنج» است كه با هدف تقویت همدلی و تعامل مردمان حوزه جغرافیای نوروز پخش می‌شود.

پیام امیری در پایان ضمن تبریك سال نو خاطر نشان كرد: به سهم خود، فرارسیدن نوروز ١٤٠١ خورشیدی و سال ورود به قرن پانزدهم را به همه مردم ایرانی اسلامی به ویژه شهروندان پرتلاش و سخت‌كوش تهرانی تبریك عرض می‌كنم و آرزو دارم سال جدید سالی پربركت همراه با سلامتی و دل خوشی برای همه هموطنان عزیزمان باشد.

از تلاش‌های صادقانه همه همكارانم در حوزه تولید برنامه های رادیویی گروه تهران و رویدادها كه در سال گذشته با همه توان برای آگاهی بخشیدن به مردم و شاد كردن لحظات زندگی آنان خدمت كردند سپاسگزاری می‌كنم و سالی توام با سلامتی و موفقیت را برایشان آرزومندم.

جشنواره ی مردمی برنامه های منتخب رادیو تهران از نگاه مخاطبان
مریم سادات آصفی، تهیه كننده برنامه با بیان توضیحات بیشتر درباره برنامه تحویل سال نو رادیو تهران می‌گوید: برنامه ى «بهار نارنج» مجله ای شاد و همراه با بخش هاى طنز است كه متناسب با حال و هوای لحظات تحویل سال نو و با رویكرد امید بخشی تهیه و تدارك دیده شده است كه از آیتم های متنوع و مختلفی تشكیل می‌شود:"كافه موسیقى"بخشى از برنامه است كه گروه موسیقی به صورت زنده آن را اجرا می‌كنند و به بازخوانى ترانه هاى نوستالژیك بهاری و محلى اختصاص دارد، همچنین نواختن ساز مخصوص لحظه تحویل سال(ساز سرنا) به صورت زنده در استودیو اجرا می شود.
در بخش"خورشید ایران" لحظاتی قبل از تحویل سال ارتباط با مشهد مقدس را خواهیم داشت.

علاوه بر این؛ در بخش گزارشی "تهران‌گردى"، كه گزارشگران برنامه به صورت مستقیم از سطح شهر در گفتگو با مردم، حال و هوا و شور و هیجان و نشاط شهر را توصیف می‌كنند و در دو حرم امامزاده صالح(ع) و حرم حضرت عبدالعظیم حسنى(ع) مهمان مخاطبان خواهند شد.

یكى از بخش هاى جداب برنامه، بخش "نوروز جهانى" است كه شامل گفتگوى اختصاصی با سفرای كشورهایى است كه نوروز را جشن می گیرند؛ از جمله این كشورها جمهورى آذربایجان، تاجیكستان و هند هستند.

تهیه كننده برنامه ى «بهار نارنج» با اشاره به مهمترین ویژگی این برنامه می افزاید: مهمترین ویژگی «بهار نارنج» حضور پررنگ مخاطبان در جشنواره مردمى برنامه هاى رادیو تهران است كه با مشاركت در نظرسنجى برنامه هاى شبكه، سه برنامه از بین برنامه ها و مختلف شبكه ى رادیویى تهران در سال ١٤٠٠ توسط مخاطبان انتخاب خواهند شد. در بخش "هنرگرد" سراغ پیشكسوتان در عرصه هاى مختلف موسیقى، بازیگرى و علمى رفته ایم و گفتگوهاى نوروزى اختصاصی با پیشكسوتانى مثل: نادر مشایخى (آهنگساز)، فرزند شهید فخرى زاده ( دانشمند هسته‌ای) داریم .

آصفی به مهمانانی كه به این برنامه دعوت هستند اشاره كرده و می‌گوید: مهمانان زیادى براى این ویژه برنامه دعوت شده اند كه از جمله ى این افراد مى توانم به آقاى خاندوزى وزیر محترم اقتصاد، سیما خضر آبادی بازیگر، مهران رجبی بازیگر و محمد معتمدى خواننده اشاره كنم .
این برنامه همچین با یك تیتراژ بهارى با صداى كیوان پویا روى آنتن مى‌رود.

تهیه كننده برنامه در پایان مى افزاید: سال ١٤٠١ را كه مقارن با قرن جدید شده را به مردم عزیزم تبریك عرض مى كنم و آرزو مى كنم مردم نازنین كشورم در قرن جدید، همیشه از ته دل بخندند و دلشان خوش، تنشان سلامت و همیشه شاد باشند.

برنامه «بهارنارنج» كاری از گروه تهران و رویدادهای رادیو تهران، به تهیه كنندگی مریم السادات آصفی، اجرای آرمان غفاریان و بازیگری طنز نیما اعتصام یزدانی است.
نویسندگان این برنامه سید ابوالفضل طاهری، مریم السادات آصفی و فاطمه عبدالوندهستند. دیگر عوامل برنامه عبارتند از؛ مجریان بخش هنرگرد حمیدرضا جعفری و فاطمه عبدالوند، مجری بخش فقط بخند نیما اعتصام یزدانی، مجری بخش نوروز جهانی حمیدرضا بوجاریان،گزارشگر زنده مهدی اسماعیلی، هماهنگی؛ غزاله عمیدی و بابك شكری، ارتباطات جعفر ابراهیمی و سپیده آقاجانی، آیتم سازان؛ مریم آصفی و فاطمه عبدالوند. خواننده و آهنگساز تیتراژ كیوان پویا با تنظیم سعید ساشا و شاعر مجید احمدی.

آصفی تهیه كننده برنامه در پایان با آرزوی سالی خوش برای همه هموطنان اظهار داشت: به عنوان فرد كوچكی از رسانه بزرگ صدا و سیما، همیشه و هر لحظه دلم خواسته و می‌خواهد مردمم شاد باشند و برای آنها شادی بسازم. سال جدید را كه با قرن جدید مقارن شده را به مردم عزیزم تبریك عرض می كنم و آرزومندم در قرن جدید همیشه از ته دل بخندند و دلشان خوش، تنشان سلامت و همیشه شاد باشند.


دسترسی سریع
بهارنارنج