شهید جمهور 31 اردیبهشت تا 4 خرداد از ساعت 09:30 به مدت 10 ساعت

رادیو تهران

شهيد جمهور

آیت الله رئیسی بحث جنبش تعهد به خانواده را در سازمان ملل مطرح كردند+فایل صوتی

معاون امور خانواده و بانوان رئیس جمهور شهید با تاكید بر عنایت رئیس جمهور شهید به محور خانواده گفت: آیت الله رئیسی بحث جنبش تعهد به خانواده را در سازمان ملل مطرح كردند كه سند آن هفته‌های گذشته آماده و در اختیار ایشان قرار گرفت.

1403/03/03
|
09:40
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، معاون امور خانواده و بانوان شهید آیت الله رئیسی رئیس دولت سیزدهم در گفتگو با برنامه «شهید جمهور» شهید كه به مناسبت عروج روحانی رئیس جمهور و هیئت همراهشان از رادیو تهران پخش می شود در خصوص جایگاه خانواده در دولت سیزدهم ضمن تسلیت فقدان شهید رئیسی به ملت شریف ایران گفت: دولت سیزدهم اولین دولتی است كه قبل از شروع به كار سند تحول نوشت و ما هم باید هر سه ماه یكبار بر اساس سند تحول گزارش می‌دادیم.

یكی از محورهای چهارگانه دولت سیزدهم مسئله خانواده بود
او با بیان اینكه یكی از محورهای چهارگانه دولت سیزدهم مسئله خانواده بود گفت: یكی از بخش‌های مهم سند تحول در دولت سیزدهم خانواده و زنان و پیشرفت و بالا بردن توانمندی آنها بود. رئیس جمهور به طور جدی توجه به مسئله خانواده را در رویه‌ها و عملكردها و قوانین پیگیری می‌كردند.

آیت الله رئیسی بحث جنبش تعهد به خانواده را در سازمان ملل مطرح كردند
خزعلی افزود: آیت الله رئیسی بحث جنبش تعهد به خانواده را در سازمان ملل مطرح كردند كه سند آن هفته های گذشته آماده و در اختیار ایشان قرار گرفت.

آیت الله رئیسی زنان نخبه و متخصص را برای پیشرفت بانوان در شوراهای عالی منصوب كردند
معاون امور خانواده و بانوان رئیس دولت سیزدهم گفت: در همان ماه‌های نخست شروع به كار دولت سیزدهم ارتقاء جایگاه بانوان و مشاوران دستگاه‌های اجرایی و وزرا به سطح معاونت و مدیركل انجام شد. مشاوران هم باید در شوراهای اصلی حضور یافته و مشاركت جدی در تصمیم‌گیریهای جلسات داشتند. آیت الله رئیسی هم شخصاً زنان نخبه و متخصص را برای پیشرفت بانوان كشور در شوراهای عالی منصوب كردند كه همگی این كارها برای اولین بار انجام شد.

رئیس جمهور برای پیشرفت بانوان كشور برنامه داشتند.
خزعلی گفت: در زمینه زنان و خانواده در استان‌ها بودجه ویژه ای در نظر گرفته شد و سال گذشته 1 درصد بودجه دستگاه‌های اجرایی به این حوزه اختصاص داده شد چون برای پیشرفت آن برنامه داشتند.

رئیس جمهور بر اجرای قوانین پشتیبانی‌كننده حوزه خانواده و بانوان تاكید داشتند
وی تصریح كرد: رئیس جمهور بر قوانین پشتیبانی مثل بیمه زنان خانه دار، بیمه زنان باردار تا پایان شیردهی، سبد غذایی زنان باردار و بیمه كودكان تا 7 سالگی، بیمه ناباروری برای زوجین، پیگیری هایی در خصوص دهه شصتی‌ها و ارائه زمین به خانواده‌های پر جمعیت تاكید داشتند. به طوریكه بیمه زنان خانه دار روستایی با 3 فرزند سال گذشته اجرایی شد.

حمایت رئیس جمهور در حمایت از خانواده و پیشرفت بانوان بر كسی پوشیده نیست
خزعلی با تاكید بر اینكه برای حوزه زنان و خانواده برنامه‌های زیادی داشتیم گفت: برخی از این طرح‌ها طبیعتا عملیاتی نشده است و ما امیدواریم در آینده این راه ادامه پیدا كند.حمایت رئیس جمهور در حمایت از خانواده و پیشرفت بانوان بر كسی پوشیده نیست.

عزتی كه خداوند به آیت‌الله رئیسی داد به خاطر خدمتگزاری با جان و دل و بدون تظاهر بود
او تاكید كرد: عزتی كه خداوند به آیت الله رئیسی داد به خاطر رویه و خدمتگزاری با جان و دل و بدون تظاهر بود . پركاری، اخلاص، تواضع و فروتنی از خصایص رئیس جمهور شهید بود . او مردمی و برای مردم بود و بعد از ریاست جمهوری تغییر نكرد. او یك خادم و خدمتگزار بود و این خدمتگزاری در عمل نمود یافت. در سفرها صحبتهای مراجعانی از خانم‌ها و اقشار ضعیف به طور شخصی و از نزدیك می شنید.

پیام مردم؛ ادامه راه رئیس جمهور شهید است
خزعلی با بیان اینكه ان شاء الله ریل‌گذاری خدمت رئیس جمهور به مردم ادامه خواهد یافت افزود: رئیس جمهور تاكید داشتند كه خدمت به مردم نباید در شعار باشد و مردم هم با تشییع زیبا و استقبال از پیكر ایشان نشان دادند قدردادن خدمات ایشان هستند و فكر می‌كنم پیام مردم ادامه راه رئیس جمهور شهید است و خانواده‌های شهدای همراه رئیس جمهور هم بر این امر تاكید دارند.

مردم ما در مقابل دشمن محكم هستند و پای عزت كشورشان ایستاده اند
معاون امور خانواده و بانوان رئیس جمهور شهید در پایان از حمایت مردم شریف ایران از نظام جمهوری اسلامی تقدیر و تشكر كرد و اظهار داشت: مردم ما در مقابل دشمن محكم هستند و پای عزت كشورشان ایستاده اند و چالش‌ها را به فرصت و وحدت ملی تبدیل كرده اند تا دشمن هیچگاه به این آب و خاك طمع نورزد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهید جمهور