شهید جمهور 31 اردیبهشت تا 4 خرداد از ساعت 09:30 به مدت 10 ساعت

رادیو تهران

شهيد جمهور

تغییر نگاه جهان به فلسطین؛ مرهون زحمات آیت الله رئیسی و امیرعبداللهیان است+فایل صوتیرئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینكه عنایت خداوند موجب رسوایی اسرائیل و استكبار شده است گفت: ویترین رژیم صهیونیستی شكسته است . تغییر نگاه جهان به فلسطین؛ مرهون زحمات آیت الله رئیسی، امیرعبداللهیان و همكاران ایشان است.

1403/03/03
|
13:27
|

آیت الله رئیسی و همراهانشان ارزش‌های بزرگی بودند كه كشور آنها را از دست داد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در گفتگو با برنامه «شهید جمهور» كه به مناسبت شهادت آیت الله رئیسی رئیس جمهور و همراهانشان از رادیو تهران پخش می‌شود ضمن تسلیت فقدان حضور این شهدا اظهار داشت: آنها ارزش‌های بزرگی بودند كه كشور آنها را از دست داد. روحشان شاد.

آیت الله رئیسی بر وفاداری به عهد بسیار تاكید داشتند
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: از مهمترین صفات آیت الله رئیسی می‌توان به اخلاق، متانت، ادب و وفاداری به عهد بود و ایشان بر وفاداری به عهد بسیار تاكید داشتند و در راه تحقق این هدف سر از پا نمیشناخت و همه لحظات در تلاش بود تا به جامعه خدمت كند. این خدمتگزاری بی منت تابلو نبود بلكه ملكه ذهن و باور قلبی ایشان بود. رضای خدا و ولی امر مسلمین برایشان بسیار مهم بود. وقتی انسان به بلوغ ایمان می‌رسد به اطاعت می‌رسد.

امر مقام معظم رهبری برای آیت الله رئیسی حجت بود
او تاكید كرد: امر مقام معظم رهبری برای آیت الله رئیسی حجت بود. او هیچگاه به خودش فكر نكرد . همیشه به مردم و كشور فكر و با اقتدار كار می‌كرد.

زبان دیپلماسی آیت الله رئیسی، زبان حق بود
معاون رئیس جمهور اظهار داشت: زبانی كه آیت الله رئیسی با آن صحبت می‌كرد زبان رایج دیپلماسی نبود بلكه زبان حق بود. زبانی بود كه با دشمن قرمز بود. زبان تعاملات را ملایم به كار می برد و زمان خروش بسیار طوفانی و قدرتمند بود از هیچ چیزی هراس نداشت و با شجاعت حرف خود را در صحنه های گوناگون می زد و تعاملاتش را گسترش می داد.

این حجم از همدردی با مردم ایران را در هیچ برهه‌ای از كشور و انقلاب اسلامی شاهد نبودیم
او افزود: ملاحظه می‌كنید كه در بزرگداشت مقام ایشان چه تعداد مقامات خارجی به كشور ما آمدند و چه پرچم هایی كه به احترام پایین آورده شد. عزاداری های عمومی كه اعلام شد. در سازمان های بین المللی در همه مراسم ها برای ایشان و همراهانشان یك دقیقه سكوت اعلام شد و پیام های كتبی و شفاهی بسیار زیادی از سوی مقامات كشورها صادر شد.
این حجم از همدردی با مردم ایران را در هیچ برهه ای از كشور و انقلاب اسلامی شاهد نبودیم گفت: این برگرفته از لطف الهی به ایشان بود. نیت پاك و خدمتگزاری صادقانه ای كه داشتند موجب تكریم گسترده ایشان در جهان شد.

همدردی كشورها با مردم ایران در فقدان رئیس جمهور شهید در تاریخ ثبت شد و قابل تغییر و تحریف نیست
اسلامی گفت: همدردی دیگر كشورها با مردم ایران در فقدان رئیس جمهور شهید در تاریخ ثبت شد و قابل تغییر و تحریف نیست و سرمایه ای برای انقلاب و كشور است. این امر چراغ راه كسانی است كه می‌خواهند به مردم خدمت كنند. عمر چه كوتاه و چه بلند باشد مهم نیست بلكه مهم این است كه چقدر اثربخش باشی و چقدر بتوانی رضایت خدا و مردم را كسب كنی.

آیت الله رئیسی هیچگاه به دنبال منفعت دولت خود نبود
او تاكید كرد: رئیس جمهور بر مصلحت كشور و گره‌گشایی از كار مردم تاكید داشتند و هیچگاه به دنبال منفعت دولت خود نبود.

رئیس جمهور شهید در خصوص منافع ملی بسیار استوار بود و مماشات نداشت
معاون رئیس جمهور در خصوص حفظ منافع ملی از نگاه رئیس جمهور شهید گفت: ایشان در این خصوص بسیار استوار بود. نباید از منافع ملی كوتاه آمد. در عین حال كه تعامل ارتباط باید باشد اما در خصوص منافع ملی نباید مماشات داشت.

تصویر انرژی هسته ای ما در محیط بین الملل به همت شهید امیر عبداللهیان تغییر كرده است
او با یادی از وزیر امور خارجه شهید كشورمان امیر عبداللهیان گفت: روح ایشان شاد. فضا بین كشورها در محیط بین الملل در خصوص برنامه انرژی هسته ای ما تغییر كرده است. تعاملات و ارتباطات و بیان حقایق و پیگیری با ایمان و باور قلبی ایشان موجب شد تا فضا اینگونه تغییر كند. تصویر انرژی هسته ای ما در محیط بین الملل تغییر كرده است.

عنایت خداوند موجب رسوایی اسرائیل و استكبار شده است
معاون رئیس جمهور با تاكید بر اینكه نگاه جهان به فلسطین تغییر كرده گفت: این كارهای دیپلماسی و رسانه ای و تغییر رویكرد جهانی مرهون زحمات آیت الله رئیسی، آقای امیرعبداللهیان و همكاران ایشان است. قضیه فلسطین جهانی شده است. امروز عنایت خداوند موجب رسوایی اسرائیل و استكبار شده است همانطور كه در دانشگاه‌های آمریكا این را شاهد هستیم.

به رسمیت شناختن فلسطین توسط كشورهای اروپایی، نتیجه هدایت دیپلماسی آیت الله رئیسی و زحمات امیرعبدالهیان بود
اسلامی تاكید كرد: ویترین رژیم صهیونیستی شكسته است و حقیقت آن را دنیا می‌بیند. استكبار تحریم‌ها را سالها علیه ما اعمال كرد و غیر انسانی‌ترین كارها را كردند اما رسوا شدند. روزبه روز كشورهای اروپایی فلسطین را به رسمیت می‌شناسند و این نتیجه هدایت دیپلماسی دولت آقای رئیسی و زحمات امیرعبدالهیان بود.

رسانه‌های معاند؛ كر، كور و لال هستند. خداوند بر قلوب آنها مُهر زده است
وی در خصوص استفاده ابزاری رسانه های معاند از شهادت رئیس جمهور و همراهانشان گفت: آنها كر، كور و لال هستند. خداوند بر قلوب آنها مُهر زده است. آنها پایگاه اجتماعی ندارند بلكه تریبون هستند. آنها مشتی جیره‌خوار هستند كه پول می‌گیرند همین حرفا را بزنند و خداوند هم بر قلوب آنها مُهر نهاده است.

ملت ایران در تشییع و بدرقه شهدای خود گُل كاشتند
او گفت: ملت ایران نفیس و ارزشمند هستند. آنها در تشییع و بدرقه شهدای خود گُل كاشتند.

آقای رئیسی، پاداش صداقت اعمال خود را گرفت. خادم الرضا به امام رضا(ع) پیوست
وی در پایان گفت: آقای رئیسی، پاداش صداقت اعمال خود را گرفت. خادم الرضا به امام رضا(ع) پیوست. دولتمردان نباید وامدار هیچ كس نباشند و برای خدمت سر از پا نشناسند . این مهمترین درسی است كه دولتمردان باید از آیت الله رئیسی بگیرند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهید جمهور