شهید جمهور 31 اردیبهشت تا 4 خرداد از ساعت 09:30 به مدت 10 ساعت

رادیو تهران

شهيد جمهور

آیت الله رئیسی؛ یك پهلوان سیاسی و اجرایی بود+فایل صوتی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاكید بر اینكه رئیس جمهور شهید؛ یك پهلوان سیاسی و اجرایی بود گفت: مقابله به مثل در منش رئیس جمهور شهید جایی نداشت و همیشه در انجام كارها قائل به مشورت با نخبگان و متخصصان بودند.

1403/03/03
|
19:33
|

رئیس جمهور شهید به هیچ عنوان از مرزهای تواضع، ادب، اخلاق، ایمان، وجدان و انصاف عبور نمی‌كردند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفتگو با برنامه «شهید جمهور» كه به مناسبت شهادت آیت الله رئیسی رئیس جمهور و همراهانشان از رادیو تهران پخش می‌شود ضمن تسلیت فقدان حضور این شهدا اظهار داشت: توفیق داشتم در طول این مدت بیشتر با شخصیت ایشان آشنا شدم
او تقوای سیاسی را یكی ویژگی‌های منحصر به فرد رئیس جمهور عنوان كرد و گفت: به هیچ عنوان از مرزهای تواضع، ادب، اخلاق، ایمان، وجدان و انصاف عبور نمی‌كردند برای اینكه بخواهند با افراد منتقد و رقبا برخورد كنند.

وزیر علوم با بیان اینكه مقابله به مثل در منش رئیس جمهور شهید جایی نداشت تاكید كرد: آیت الله رئیسی اصلا غیبت نمی‌كردند.شاید افرادی باشند كه تخریب و رفتارهایی خارج از انصاف و وجدان داشته باشند اما ایشان تاكید می‌كردند با این افراد وگروه‌ها صحبت و كارهایی كه انجام داده اید را تبیین كنید.

رئیس جمهور در عین اقتدار؛ بسیار متواضع ، مودب و با اخلاق بودند
زلفی گل اظهار داشت: رئیس جمهور در عین اقتدار؛ بسیار متواضع ، مودب و با اخلاق بودند و هیچگاه حتی زمانی كه از وزیران و زیردستان مطالبه می‌كردند از مرزهای ادب و اخلاق عبور نمی‌كردند.


آیت الله رئیسی؛ شخصیتی فراجناحی داشت
وی تاكید كرد: آیت الله رئیسی همیشه به دنبال انجام كارهایی بود كه به نفع مردم و نظام باشد. هیچگاه به دنبال كارهای پوپولیستی نبود.رئیس جمهور به مردم عشق می‌ورزیدند و همیشه نگران مردم بودند. ایشان شخصیتی فراجناحی داشت و حتی در زمان سخت‌ترین انتقادات مرزهای اخلاقی را حفظ می‌كردند.

آیت الله رئیسی خستگی‌ناپذیر بود
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بغض گفت: آیت الله رئیسی خستگی‌ناپذیر بود حتی چندباری درخواست داشتیم كه بیشتر استراحت كنند. برخی مواقع من خجالت می‌كشیدم كه روزهای جمعه در خانه بودم اما ایشان در دفتر كارشان حضور داشتند وكارها را پیگیری می‌كردند.

رئیس جمهور شهید یك پهلوان سیاسی و اجرایی بود
او گفت: رئیس جمهور یك پهلوان سیاسی و اجرایی بود. او حتی در انتخابات راضی نبود حقی از دیگران ضایع شود. چون اعتقاد داشت نباید حق الناس به گردنش بیفتد.

رئیس جمهور در انجام كارها قائل به مشورت با نخبگان و متخصصان بودند
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان گفت: پركار بودن و امانتداری در اعتماد مردم، تقوای سیاسی و اجتماعی و مشورت با نخبگان و متخصصان در انجام كارها از موارد ویژه‌ای بود كه رئیس جمهور شهید بر آن تاكید داشتند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
شهید جمهور