خادم الرضا 1 تا 4 خرداد از ساعت 14:30 به مدت 150 دقیقه

رادیو تهران

خادم الرضا

رئیس جمهور آینده باید در حوزه توسعه تجارت بین‌الملل؛ دنباله‌روی شهید رئیسی باشد+فایل صوتی

امیدوارم دریچه‌ای كه در حوزه توسعه تجارت ایجاد شده است ادامه پیدا كند؛ و رئیس جمهور آینده ادامه‌دهنده راه شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی باشد.

1403/03/03
|
19:55
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، مهدی ضیغمی رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در گفت و گو با ویژه برنامه «خادم الرضا» درخصوص اقدامات دولت سیزدهم در حوزه توسعه تجارت اظهار داشت: تعامل با كشورهای همسایه و سپس نگاه به حوزه آفریقا، آمریكای لاتین و شرق آسیا مرهون ابتكار عمل و پیگیری‌های شخصی رئیس جمهور بود.

وی افزود: در شروع فعالیت دولت سیزدهم با برخی از كشورها رابطه سیاسی و تجاری خوبی نداشتیم؛ حتی با برخی از كشورها در تعاملات تجاری مشكل جدی داشتیم؛ شهید آیت الله رئیسی طی شش ماه با تعامل شخصی با سران كشورهای هدف این مشكلات را رفع و فضای تجارت را گسترش داد. پیوستن به گروه تجاری بریكس و شانگهای از جمله اقداماتی بود كه در دولت سیزدهم رقم خورد.

ضیغمی افزود: همچنین امضای توافقنامه تجارت آزاد با اتحادیه اوراسیا از جمله دستاوردهایی بود كه با تلاش رئیس جمهور محقق شد. اگر حمایت‌های ایشان نبود توسعه تجارت بین‌المللی ایران با كشورهای جهان امكان‌پذیر نبود.

وی افزود: فضای بسیار خوبی در حوزه تعاملات بین‌المللی و تجاری به وجود آمده است؛ توسعه این روابط تاكیدات مقام معظم رهبری بود. امیدوارم دریچه‌ای كه در حوزه تجارت ایجاد شده است ادامه پیدا كند و رئیس جمهور آینده ادامه‌دهنده راه شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی باشد.

این مقام مسئول در پایان تاكید كرد: باید از نامزدهای ریاست جمهوری سوال شود كه برای ادامه مسیر روابط تجاری با كشورهای دیگر، چه برنامه‌های عملی دارند؟


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
خادم الرضا