از ساعت به مدت

رادیو تهران

تمام قد

موسوی گرمارودی مهمان برنامه تمام قد رادیو تهران می شودعلی موسوی گرمارودی كه ترجمه كتاب قرآن ایشان كتاب سال شده، جمعه 13 مرداد، مهمان برنامه « تمام قد » رادیو تهران می شود.

1396/05/13
|
13:00
|نوشین رهگذر تهیه كننده برنامه با اعلام این خبر گفت: برنامه «تمام قد» هر هفته جمعه ها با مفاخر و چهره های ماندگار ملی گفت‎وگو می كند. این هفته علی موسوی گرمارودی كه ترجمه كتاب قرآن ایشان كتاب سال شده و ترجمه نهج البلاغه او شایسته تقدیر شده مهمان برنامه خواهد بود.
علی موسوی گرمارودی در سال 1320 در قم به دنیا آمد. گرمارودی در چندین ‏دوره در عرصه شعر و ادبیات كشور حضور مؤثر داشته است و از پیشتازان شعر مذهبی امروز شناخته می‌شود. وی با شاعر بزرگ معاصر اخوان ثالث نیز آشنایی و رفت و آمد داشت و اخوان شعری نیز به نام او سروده بود.
علاوه بر این؛ با پیروزی انقلاب اسلامی،‌ موسوی گرمارودی به همراه مرحومه طاهره صفارزاده كانون فرهنگی نهضت اسلامی را بنیاد نهاد و در سال 1385 به عنوان «چهره ماندگار بخش شعر» به وسیله بنیاد چهره‌های ماندگار انتخاب شد.
برخی از آثار علی موسوی گرمارودی می توان به سرود رگبار، عبور، در سایه سار نخل ولایت، چمن لاله، خط خون، تا ناكجا، دستچین و صدای سبز اشاره كرد.
وی افزود: برنامه تمام قد با هدف گفت‎وگو مفاخر ملی و چهره های ماندگار كشوری در حوزه های مختلف و بازنگری فردی، علمی و فرهنگی این افراد، تلاش دارد ضمن انتقال تجربیات آنها به جوانان و ایجاد خودباوری در این نسل، قدردان این قشر از جامعه باشد.
برنامه تمام قد شبكه رادیویی تهران جمعه ها از ساعت22 و 30 دقیقه به مدت یك ساعت با دعوت از چهره های برجسته و ماندگار فرهنگی، هنری، اجتماعی، اجتماعی و... همراه شنوندگان است.

دسترسی سریع
تمام قد