صدای شهر شنبه تا پنج شنبه از ساعت فواصل برنامه ها به مدت 5 دقیقه

استاد دانشگاه شهید بهشتی: كاش پیگیر آلودگی هوا بودیم نه مربی فوتبال!

محمدعلی احترام استاد دانشكده انرژی و مكانیك دانشگاه شهید بهشتی در گفتگو با صدای شهر سوخت بنزین خودروها را علت آلودگی هوا اعلام كرد.

1398/10/02
|
10:40
|

احترام با انتقاد از مسئولان گفت: چرا مسیولان می‌گویند سوخت ما استاندارد است در حالی‌كه می‌دانند این سوخت باعث آلودگی هواست و نمی‌خواهند هزینه‌ای برای بالا رفتن كیفیت سوخت بدهند و ترجیح می‌دهند جای دیگری هزینه كنند.
این استاد دانشگاه از مردم هم انتقاد كرد و گفت:اگر همان پیگیری كه طرفداران فوتبال برای فلان مربی داشتند ما برای آلودگی هوا داشتیم، هم اكنون مسئولان برای كیفیت سوخت‌مان اقدام می‌كردند.
احترام درباره بنزین تولیدی یورو 4 گفت: فقط دو پالایشگاه ستاره خلیج فارس و اراك می‌توانند بنزین یورو 4 را تولید كند اما كفاف تمام سوخت مصرفی را نمی‌دهد.
این استاد دانشگاه با اعلام این‌كه سوخت اروپا در حال حاضر یورو 5 است گفت: ما تولید بنزین یورو 5 نداریم اما اختلاف بنزین یورو 4 با 5 در میزان گوگرد، عدد اوكتان و آروماتیك‌ها هستند.
احترام با اشاره به اینكه آروماتیك‌ها با چشم دیده نمی‌شوند گفت: این مواد از اگزوز بیرون آمده و در سرما دچار واكنش شیمیایی می‌شود و ذرات معلق را به وجود می‌آورد.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود. همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.
علاوه بر این؛ شهروندان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
صدای شهر