صدای شهر شنبه تا پنج شنبه از ساعت فواصل برنامه ها به مدت 5 دقیقه

رییس فراكسیون محیط‌ زیست مجلس: دستگاه‌های متخلف دراجرای قانون هوای پاك به مراجع قضایی معرفی می‌شوند+فایل صوتی

رییس فراكسیون محیط‌زیست مجلس گفت: بنا بر ماده 234 قانون پس از رای‌گیری در صحن علنی مجلس پرونده دستگاه‌های متخلف در اجرای قانون هوای پاك به قوه قضاییه ارائه داده می‌شود.

1400/11/05
|
13:33
|

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران، سمیه رفیعی رییس فراكسیون محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه 23 دستگاه متولی به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در حوزه هوای پاك تكالیفی به عهده دارند كه تعدادی از این تكالیف انجام شده ولی بخش قابل توجهی از آن متاسفانه یا انجام نشده یا ناقص انجام شده است.

وی افزود: دیوان عالی محاسبات كشور بنا به درخواست فراكسیون محیط‌زیست مجلس گزارشی تهیه كرده است و بر اساس این گزارش تنها 10 درصد این تكالیف به‌صورت كامل انجام شده است.

رییس فراكسیون محیط‌ زیست مجلس اظهار داشت: مجلس علاوه بر وظایف نظارتی كه دارد از بعد كارشناسی نیز این مسائل را مورد بررسی و مطالبه قرار داده است و بنا بر ماده 234 قانون اساسی پس از رأی گیری در صحن علنی مجلس پرونده دستگاه‌های متخلف به قوه قضائیه معرفی می‌شوند. همزمان با قوه قضائیه مكاتباتی انجام شده و سیكل نظارت در قوه قضائیه نیز در حال انجام است.

این نماینده مجلس گفت: با تاكید بر اینكه ترك فعل در این قانون زیاد است گفت: مساله آلودگی هوا تبدیل به اولویت شده است و برای حل این معضل باید ناوگان حمل‌ونقل عمومی نوسازی و برقی شود كه نیاز به منابع مالی دارد و تصمیمات اولیه برای اجراشدن این طرح اتخاذ شده است كه اتفاق مهمی است. این اقدامات وظیفه مشخص مجلس نیست ولی مهم این است كه مطالبه مردم توجه به معضل آلودگی هوا است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایت WWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
صدای شهر