در ساحت حضور جمعه از ساعت 11:00 به مدت 2 ساعت و 30 دقیقه

رادیو تهران

در ساحت حضور

تلاش رادیو تهران برای جبران خلأ برگزار نشدن نماز جمعه در ایام كرونایی

مدیر شبكه رادیویی تهران گفت: رادیو تهران آمادگی كامل دارد با حضور ائمه محترم نماز جمعه در استودیوی پخش رادیو تهران یا حضور در دفتر حضرات، سخنرانی مشابه نماز جمعه را به سمع شنوندگان برساند.

1399/01/23
|
07:28
|

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صدا و سیما، حمیدرضا صحراگرد گفت: با توجه به شیوع ویروس كرونا در كشور و دستور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر برگزار نشدن تجمعات مذهبی، مدتی است كه نماز جمعه در كشور برگزار نمی‌شود.

مدیر رادیو تهران افزود: خطبه‌های نماز جمعه، تبیین كننده بسیاری از سیاست‌های اصلی كشور برای مردم است. خطبه اول نماز جمعه كه عبادی است، برای مردم راهگشاست و خطبه دوم نماز جمعه كه به مسائل روز كشور و جهان اختصاص دارد، مشخص كننده مسیر حركت نظام اسلامی و جهت‌گیری دولت و مجلس شورای اسلامی است.

وی خاطرنشان كرد: رادیو تهران، تنها رسانه‌ای است كه در میان شبكه‌های صدا‌وسیما و رسانه‌های داخلی، خطبه‌های نماز جمعه تهران را به صورت مستقیم در قالب برنامه «در ساحت حضور» پخش می‌كند. در برنامه هفته گذشته «در ساحت حضور» آیت‌الله سید‌احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران حضور داشت و از سخنان ایشان بهره مند شدیم و در برنامه جمعه 22 فروردین نیز آیت‌الله امامی‌كاشانی به برنامه دعوت شدند.

صحراگرد تصریح كرد: با عنایت به ظرفیت‌های بالقوه رسانه ملی، شبكه رادیویی تهران آمادگی كامل دارد با حضور ائمه محترم نماز جمعه در استودیوی پخش رادیو تهران یا حضور در دفتر حضرات، سخنرانی مشابه نماز جمعه را به صورت هفتگی همچون گذشته به سمع شنوندگان برساند تا از یك سو زمینه پخش آخرین دیدگاه‌های تریبون نماز جمعه مهیا و از سوی دیگر خلأ برگزار نشدن آن به نوعی جبران شود. همچنین این رادیو آمادگی همكاری لازم با تصمیمات شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه را دارد.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
در ساحت حضور