خانه ما شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:05 به مدت 35 دقیقه

چگونه استرس كودكان‌ را در مواجهه با بیماری كرونا كاهش دهیم؟

كودكان به عنوان شاهدان و شنوندگان وضع و روحیه والدین به باد فراموشی سپرده شده اند، كودكان را در «خانه ما» از رادیو تهران دریابید.

1398/12/11
|
10:35
|

ویروس كرونا و میزان شیوع آن این روزها نقل محافل هر مجلسی است؛ ویروسی كه از چین شروع شده و به سرعت در حال گسترش به تمام نقاط دنیا است. آمارها از تعداد مبتلایان و فوت شدگان چنان ترس و اضطرابی در میان اقشار مختلف جامعه بر انداخته كه فراموش كرده اند كه به باور روانشناسان ترس و وحشت ناشی از این بیماری ها شدیدتر از خود بیماری بروز می كند.

ضمن این كه در وادی ترس، كودكان به عنوان شاهدان و شنوندگان وضع و روحیه والدین به باد فراموشی رفته اند حال آن كه ترس و نگرانی صدمه بسیاری به جسم و روح آنان وارد می كند و آنها ممكن است به روش‌های مختلفی نسبت به استرس واكنش نشان بدهند؛ مثلاً بیشتربه والدین بچسبند، مضطرب و گوشه‌گیر و یا عصبانی و آشفته شوند و...

برنامه «خانه ما» از رادیو تهران امروز (یكشنبه 11 اسفند) از ساعت 15 به روش های برخورد و برطرف كردن ترس بچه ها در مواجهه با روخدادها در جامعه همچون كرونا اختصاص یافته است.
به نظر شما مخاطبان آیا باید واقعیت‌ها را درمورد اتفاقات اخیر همچون بیماری كرونا به كودكان بگوییم؟ رفتار ما به عنوان والدین با این كودكان چگونه باید باشد؟
شماره تلفن های 22652466 و 22652465 یا سامانه پیامكی 3000094 برای شما مخاطبان در نظر گرفته شده است.

برنامه «خانه ما» از رادیو تهران توجه اساسی به نهاد خانواده دارد و به صورت نمایشی با حضور كارشناسان و تعامل با مخاطبان تقدیم علاقه مندان می شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360


دسترسی سریع
خانه ما