چراغ شنبه تا پنج شنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

رادیو تهران

چراغ

بزرگ نویسندگان فردا را امروز دریابیم!

18 تیر به عنوان روز رسمی ادبیات كودك و نوجوان در كشور اعلام شده است، رادیو تهران این روز را به كودكان و نوجوانان اختصاص داده است.

1398/04/18
|
11:43
|

روز كتاب كودك ونوجوان فرصت مناسبی جهت آشنا كردن كودكان با كتاب و بهانه‌ای برای ورود كتاب به زندگانی كودكان است. متأسفانه ما در كشور از این فرصت‌ها و بهانه‌ها برای ترویج فرهنگ كتابخوانی در میان كودكان و نوجوانان بهره‌گیری چندانی نمی بریم. انس كودكان با كتاب، تضمینی بر استحكام تربیت و فرهیختگی نسل آینده یك جامعه است.
با توجه به این شرایط؛ وضعیت زبان فارسی در كتب تالیفی و ترجمه برای كودكان و نوجوانان چگونه است؟ آیا آثار تولیدی متناسب با نیازهای امروز كودكان و نوجوانان است؟ برای جریان نقد ادبی كشور چقدر ادبیات كودك و نوجوان اهمیت دارد و به كمك آن آمده است؟ و...
شبكه رادیویی تهران به همین بهانه «در برنامه چراغ» به بررسی ضعف ها و قوت های تالیف، ترجمه و ویرایش كتاب كودك و نوجوان می پردازد با ما روی موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز یا موج ای .ام ردیف 1332 كیلوهرتز همراه شوید.
انسیه سمیع پور تهیه كننده، مهدی اسماعیلی گزارشگر، سعید اسلام زاده كارشناس مجری و علی البرزی كارشناس خبری از ساعت 21 تا 22 همراه فرهیختگان رادیو تهران هستند.

دسترسی سریع
چراغ