گفتاورد یكشنبه؛ سه شنبه؛ چهارشنبه از ساعت 12:30 به مدت 60 دقیقه

سردار جوانی: سركوب دانشجویان حامی فلسطین به بهانه یهودستیزی موجب عمق بیشتر جنبش می‌شود+فایل صوتی

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینكه جنبش دانشجویان آمریكایی متأثر از حركت‌های مردمی است گفت: سركوب همه جانبه این دانشجویان به بهانه یهودستیزی موجب عمق بیشتر این جنبش‌ها و سخت‌تر شدن مهار آنها خواهد شد.

1403/02/10
|
12:20
|

طوفان الاقصی؛ طوفانی آگاهی بخش را در افكار عمومی سراسر جهان به وجود آورده است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگو با برنامه گفتاورد 9 اردیبهشت در خصوص موج جنبش دانشجویی در آمریكا در راستای حمایت از مردم مظلوم فلسطین گفت: عملیات طوفان الاقصی توانست طوفانی آگاهی بخش را در افكار عمومی سراسر جهان نه فقط آمریكا بلكه در اروپا و كشورهای شرقی، متاثر از شبكه‌های اجتماعی به وجود آورد.

بین جامعه نخبگانی و مردم آمریكا در حمایت از غزه هم‌افزایی به وجود آمده است
او با اشاره به خیزش دانشجویان بیش از 70 دانشگاه آمریكا در حمایت از مردم غزه و دستگیر شدن اساتید و دانشجویان این دانشگاه‌ها اظهار داشت: پیش از این جنبش دانشجویی ما شاهد حركت‌های گسترده مردمی(در حمایت از مردم غزه) بودیم. در حال حاضر بین جامعه نخبگانی- دانشجویی و مردم هم افزایی به وجود آمده است.

جنایات 75 ساله صهیونیست‌ها علیه مردم غزه را در 7 ماه شاهد بودیم
سردار جوانی با اشاره به اقداماتی كه طی 75 سال گذشته در فلسطین اشغالی توسط رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان انجام شده گفت: در گذشته همین جنایات بیشماری با ابعادی متفاوت توسط رژیم صهیونیستی انجام شده كه فشرده شده آن را در 7 ماه اخیر شاهد هستیم.

پیش از این، امپراطوری رسانه ای را صهیونیست‌ها و حامیان آنها مدیریت می‌كردند
معاون سیاسی سپاه پاسداران با تاكید بر نقش موثر شبكه‌های اجتماعی در خیزش دانشجویی علیه صهیونیست‌ها گفت: رسانه‌های امروز در گذشته نبودند و امپراطوری رسانه ای را صهیونیست ها و حامیان آنها مدیریت می‌كردند. حتی پیش از عملیات طوفان الاقصی با مفهوم‌سازی، فلسطینیان را تروریست و رژیم صهیونیست را مظلومی معرفی كرده بودند كه در برابر تروریست‌ها از خود دفاع می‌كند.

طوفان الاقصی پرده‌ها را كنار زد و رسانه‌های صهیونیستی را بی‌خاصیت كرد
او تاكید كرد: طوفان الاقصی پرده‌ها را كنار زد و رسانه‌های صهیونیستی را بی‌خاصیت كرد . رسانه‌هایی كه تعبیری وارونه از آنچه بود را نشان می‌دادند. به تعبیر مقام معظم رهبری چهره‌های دروغین غرب فرو ریخته و جوانان این كشورها با ماهیت واقعی اینها آشنا شده و به همین جهت كنار مردم مظلوم فلسطین ایستاده اند.

خیزش دانشجویان دولت‌های غربی رو به فزونی است
سردار جوانی با بیان اینكه تعداد خیزش دانشجویان دولت‌های غربی رو به فزونی است گفت: آنها نگران این هستند كه چگونه با این پدیده روبرو شوند چون وقتی فراگیر شود به راحتی قابل كنترل و مهار نخواهد بود.

جنبش دانشجویی آمریكا متأثر از حركت‌های مردمی است
او با بیان اینكه این خیزش 5 ویژگی اصلی دارد گفت: اول اینكه این جنبش خودجوش است و جنبه مردمی دارد و متاثر از حركت‌های اجتماعی چندماه گذشته است و احزاب و گروه ها پشت آن قرار ندارند.

جنبش دانشجویی حامیان فلسطین، ماهیت صنفی و محلی ندارد
او گفت: این جنبش ماهیت صنفی و محلی ندارد بلكه در امریكا و اروپا و استرالیا شكل گرفته و مطالبه آنها توقف جنایات غزه و حمایت از مردم مظلوم فلسطین در برابر ظالمان است.

شعارهای دانشجویان به اشغالگری رژیم صهیونیستی اشاره دارد
او با اشاره به نكته سوم گفت: شعارهای دانشجویان، فراتر از اشاره به ظلم به اشغالگری رژیم صهیونیستی اشاره دارد و شعار فلسطین باید آزاد گردد سر داده می‌شود.

سركوب دانشجویان حامی فلسطین به بهانه یهودستیزی موجب عمق بیشتر جنبش می‌شود
سردار جوانی در خصوص چهارمین ویژگی این جنبش‌های دانشجویی گفت: سركوب همه جانبه این دانشجویان به بهانه یهودستیزی موجب عمق بیشتر این جنبش‌ها و سخت‌تر شدن مهار آنها خواهد شد.

ناتوانی پلیس آمریكا در متوقف كردن تجمعات دانشجویان كاملا آشكار است
او در خصوص ویژگی پنجم خیزش‌های سراسری دانشجویان از حمایت از مردم غطه اظهار داشت: ناتوانی پلیس سركوب و گاردهای ویژه در متوقف كردن تجمعات دانشجویان كاملا آشكار است.

بیداری جهانی حمایت از مردم غزه قابل تطمیع و خاموش كردن نیست
سردار جوانی با بیان اینكه این بیداری قابل تطمیع و خاموش كردن نیست گفت: در كنار همه این خصوصیات، مطالبه از دولت‌ها برای قطع كمك به رژیم صهیونیستی در كنار مطالبه برای عدم حمله به رفح و متوقف كردن جنایات صهیونیست ها وجود دارد تا رژیم صهیونیستی تحت فشار بیشتر قرار گیرد.

مردم جهان می‌خواهند بدانند چرا دولت‌ها و رسانه‌ها سالها آنها را فریب داده اند؟
او تصریح كرد: این نگاه شكل گرفته چرا دولت‌ها و رسانه ها سالها مردم را فریب داده و فلسطینیان را تروریست معرفی كرده و تحت ستم قرار داده اند.

امروز؛ مردم اقصی نقاط جهان به حقانیت سیاست ایران در حمایت از فلسطین پی برده‌اند
معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص نقش عملیات تنبیهی «وعده صادق» گفت: سیاست های جمهوری اسلامی ایران بر اساس آرمان‌هایی است كه ریشه در انقلاب اسلامی و آموزه‌های وحیانی و نگاه توحیدی دارد به همین جهت طی سالها سیاست‌های نظام ما در مورد حمایت از مردم فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی كاملا روشن است و تغییری ندارد و امروز در اقصی نقاط جهان به حقانیت این سیاست رسیده اند. سیاستی كه می‌گوید اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شده و فلسطین باید آزاد شده و فلسطینیان باید كشورشان را اداره كنند.

خیزش دانشجویی در آمریكا به پیشبرد سیاست‌های ما كمك می‌كند
او افزود: روندی كه ما در 45 سال گذشته طی كردیم روند تحقق این سیاست و رسیدن به این هدف است و خیزش دانشجویی در آمریكا به پیشبرد سیاست ما كمك می‌كند. مقاومت در منطقه رژیم صهیونیستی را در تگنا قرار داده است و برای اولین بار هم پس از جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به كنسولگری ایران در دمشق بر اساس سیاست اعلامی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر تنبیه متجاوز عملیات موفق وعده صادق انجام شد و وضعیت جدیدی را رقم زد.

جهاد تبیینی برای مقابله با صهیونیست‌ها و حامیان آنها در حال انجام است
او تاكید كرد: عملیات های «طوفان الاقصی» و «وعده صادق» و همینطور جنبش دانشجویی در آمریكا و اروپا در حمایت از مردم غزه و مقابله با نسل‌كشی رژیم صهیونیستی در یك راستا قرار دارند. واكنش جنبش دانشجویی به ظلم و ستم در غزه است و رسانه‌های آزاد و شبكه‌های اجتماعی و مردم فلسطین هم به خوبی جنگ غزه را روایت می‌كنند و جهاد تبیینی برای مقابله با صهیونیست‌ها و حامیان آنها در حال انجام است تا آنها نتوانند روایت‌های دروغین را انجام دهند. رسانه‌های آنها شكست خورده است به همین جهت نتانیاهو با هدف تشدید فشارها حمله رفح را مطرح می‌كند كه با توجه به تراكم جمعیت در این شهر فاجعه انسانی رخ خواهد داد.

با ادامه جنایات صهیونیست‌ها ، حركت‌های فراگیر مردمی در جهان تشدید می‌شود
سردار جوانی گفت: رژیم صهیونیستی اعلام كرد حماس را شكست خواهد داد اما همچنان پس از 7 ماه بمباران‌های سنگین، حماس به عنوان نیروی نظامی توانمند مثل قبل آمادگی عملیات دارد و تمامی زیرساخت‌های خودرا حفظ كرده است. همینطور آزادسازی اسرای رژیم صهیونیستی هم محقق نشده است. به نظر می‌رسد نتانیاهو و حامیانش اگر به جنایات خود ادامه دهند با شكست‌های بیشتری مواجه خواهند شد و جنبش‌های دانشجویی و حركت‌های فراگیر مردمی در جهان تشدید می‌شود كه همگی به ضرر رژیم صهیونیستی و به نفع مردم فلسطین و نیروهای مقاومت است.

آگاهی جهانی از پیش شرط‌های از بین بردن رژیم صهیونیستی است
او تاكید كرد: از پیش شرط‌های از بین بردن غده سرطانی رژیم صهیونیستی، ایجاد آگاهی جهانی و فهم مشترك است.

اینترنشنال، رسانه نیست بلكه ابزار یك قدرت ظالم و ستمگر است
معاون سیاسی سپاه پاسداران با بیان اینكه توجیهات رسانه معاند اینترنشنال برای برخورد خشن پلیس با دانشجویان نشان از عمق وابستگی به صهیونیست ها دارد گفت: كافی است تحلیل‌ها و ادبیات این رسانه از جنبش دانشجویی در آمریكا را در قبال حوادث ایران در سال 1401 را مقایسه كنید. اینها رسانه نیستند بلكه ابزار یك قدرت ظالم و ستمگر هستند كه اینگونه روایت‌سازی می‌كنند.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.


دسترسی سریع
گفتاورد