صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

روزهای زوج از ساعت 12:15 به مدت 40 دقیقه

سردار محمود چهارباغی از همرزمان شهید سلیمانی در سوریه گفت: تمامی خدمات سردار سلیمانی با هدف پیاده سازی اسلام واقعی و تقویت جبهه مقاومت در مقابل استکبار بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سردار محمود چهارباغی در گفتگو با برنامه گفتاورد درباره سابقه آشنایی خود با سردار سلیمانی گفت: اولین سابقه آشنایی من با سردار سلیمانی به عملیات والفجر 3 باز می گردد. ولی آشنایی بیشتر ما به عنوان همکار مربوط به کشور سوریه است.

وی افزود: برای اولین بار سردار سلیمانی را در حرم حضرت رقیه(س) دیدم. در آن زمان دشمن به نزدیکی حرم حضرت رقیه(س) رسیده بود و حرم حضرت زینب (س) هم توسط نیروهای داعش محاصره شده بود به طوریکه تیرهای کوتاه برد دشمن به دیواره های صحن حرم حضرت زینب(س) برخورد می کرد. برای ارائه گزارش عملیاتی خدمت سردار رسیدم . ایشان در آن لحظه با آرامشی عمیق، عملیات نظامیان مستشار ایرانی و سوری را هدایت می کرد. این در حالی بود که دشمن نزدیک دمشق رسیده بود.

سردار چهارباغی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی با قرآن مانوس بود و مرتب ذکر می گفت، اظهار داشت: پس از این ملاقات، توفیق پیدا کردیم در عملیات های بزرگ جنوب سوریه مثل «دیر العدس»، «الحباریه» و «تل قرین» در کنار سردار باشیم. سردار سلیمانی بر فرمایشات مقام معظم رهبری در حفظ دولت بشار اسد تاکید داشت. علیرغم اینکه چندین دولت با هم متحد شدند تا دولت اسد از بین برود اما این هدف دشمنان با حضور سردار که به دستور رهبر اتقلاب به سوریه رفته بود به ثمر ننشست. امروز شاهد این هستیم که فرمایشات مقام معظم رهبری به بار نشسته و دولت بشار اسد همچنان پابرجا است و بسیاری از مناطقی که توسط داعش اشغال شده بود با فداکاری حاج قاسم و همرزمانش آزاد شد.

سردار چهارباغی همرزم شهید سلیمانی در ادامه با اشاره به خدمات بزرگ حاج قاسم در منطقه گفت: با خدمات سردار سلیمانی جبهه مقاومت از مرزهای ایران تا 1000 کیلومتر فراتر رفته و گسترش یافت. حزب الله در لبنان، دفاع وطنی و زینبیون در سوریه و حشد الشعبی و حیدریون در عراق از جمله یادگارهای ایشان هستند که با محوریت مقاومت ایجاد و تقویت شدند و تمامی این خدمات با هدف پیاده سازی اسلام واقعی و تقویت جبهه مقاومت در مقابل استکبار بود. حاج قاسم با تربیت جوانانی برومند در مقابل آمریکا و متحدانش و داعشی ها ایستادند و اجازه ندادند سرزمین های اسلامی و اماکن متبرکه عراق و سوریه به دست داعشی ها اشغال شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذکر منبع مجاز است.

مرتبط با این خبر

  • در فضای «نق» امکان شادی باقی نمی ماند/ فیلم ها و سریال های طنز مدلهای مناسبی برای طنز نیستند

  • مزیت رقابتی، اولویت تولید است/ باید به برندسازی بیشتر توجه شود

  • کسب وکارهای خُرد بیشترین آسیب را از کرونا دیدند

  • بیان حکم تاریخی امام خمینی(ره) درباره سلمان رشدی در گفتاورد

  • گلایه دبیرکل اسبق ستاد مبارزه با مواد مخدر از سازمان ملل/ نقش 60 درصدی صداوسیما در پیشگیری از مواد مخدر+فایل صوتی

  • نطفه شعر انقلاب در دهه ٥٠ شکل گرفت+فایل صوتی

  • تحول در موسیقی ایران را باید به فال نیک گرفت+فایل صوتی

  • مدل هوشمندانه ای برای معرفی انقلاب نداریم/ سواد رسانه ای پاشنه آشیل روایت های انقلاب اسلامی است+فایل صوتی

  • تنگ نظری و عدم گردش نخبگی مانعی بر فعالیت سیاسی زنان+فایل صوتی

  • بررسی روایتهای مختلف و نقش های تاثیرگذار در وقوع انقلاب اسلامی در گفتاورد رادیو تهران