از ساعت به مدت

عضو كمیته داوران فدراسیون فوتبال: من فعلا زنده هستم!

علی خسروی عضو كمیته داوران فدراسیون فوتبال در پی تهدیدات برخی هواداران برخی تیم‌ها در روزهای اخیر گفت: من فعلا تا ساعت 10:07 روز شنبه 5 خرداد زنده هستم.

1403/03/05
|
11:42
|

من فعلا زنده هستم!
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، علی خسروی عضو كمیته داوران فدراسیون فوتبال در گفتگو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران در پنجمین روز از خرداد ماه دی پی تهدیداتی كه در روزهای اخیر علیه او انجام می‌شود صراحتا گفت: من فعلا تا ساعت 10:07 زنده هستم.

من مثل خیلی‌ها مماشات نكرده و سكوت نمی‌كنم
عضو كمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: هر كسی در حوزه مسئولیت خودش باید كار خودش را انجام دهد. اگر قرار است شماره تلفن منزل و تلفن همراه و اعضای خانواده من و صفحه مجازی را بدهند به هواداران كه به من فحاشی كنند، تهمت بزنند و من را به قتل تهدید كنند و بگویند سر تشییع آقای خوشخوان بیایید می‌كشیمَت! من مثل خیلی‌ها مماشات نكرده و سكوت نمی‌كنم.

از مهمانتان مسائل كیفری و حقوقی را نپرسید
خسروی در پاسخ به اینكه چه كسانی از چه رنگی شما را تهدید می‌كنند؟ گفت: مهمان شما 63 سال دارد و 45 سال است كه در داوری است و مسابقات مهم جهانی و المپیك را رفته و مدیر و كاربلد است. از مهمانتان مسائل كیفری و حقوقی را نپرسید.

نمی‌شود با فحاشی داور بازی را تهدید كنند
او با بیان اینكه برای پیگیری به پلیس فتا مراجعه كرده اما پلیس فتا معتقد است آی‌پی پیام‌ها برای ایران نیست گفت: در این كشور حوزه‌های نظارتی انقدر قوی هستند كه اگر بخواهند پیدایش می‌كنند. نمی‌شود با فحاشی داور بازی را تهدید كنند كه طرفدار یك تیم است و خبرنگار سه روز است كه دنبال داور بازی است تا داور شكایت خود را پس بگیرد.

وظیفه رسانه ملی نقد است
او گفت: وظیفه رسانه ملی نقد است و اگر آقا جواد نكونام صحبتی می‌كند و شما پاسخ می‌دهید و نقد می‌كنید وظیفه‌تان است.

من سخت می‌گیرم و از همه كارشناس‌ها سخت‌گیرتر هستم
خسروی با تاكید بر اینكه به عنوان كارشناس داوری از همه داوران بیشتر از همه اشكال می گیرم گفت: من آدم رهایی هستم.من وظیفه دارم خوب كارشناسی كنم . من سخت می‌گیرم و از همه كارشناس‌ها سخت‌گیرتر هستم. و حتی زمانیكه شرایط 50-50 به نفع داور است باز هم سمت داور را نمی‌گیرم. چون اعتقاد دارم داورهای ما شریف هستند و من نباید مسامحه كنم.

ما نباید سرمان را زیر برف كنیم؛ همه چیز مشخص است
وی در پاسخ به اینكه اگر سندی دارید بگویید تا بدون تعارف در تهران ورزشی رسانه‌ای شود و ما هم آن را پیگیری می‌كنیم گفت: من با رسانه(بخش خبری 20:30) صحبت كردم و گفتم اینها چه كسانی بوده اند و چگونه به محل كار من آمده اند. ما نباید سرمان را زیر برف كنیم. همه چیز مشخص است. من را بارها خواسته ام و بارها رفته ام و بارها توضیح داده ام.

نمی‌شود من به عنوان عضو كمیته داوران سكوت كنم
او تاكید كرد: نمی‌شود من به عنوان عضو كمیته داوران سكوت كنم. یك تیم یك داور را می‌خواهد و یك تیم یك داور را نمی‌خواهد...

من می‌خواهم جامعه فوتبال را از تهدید به قتل و رشوه نجات بدهم
خسروی گفت: من كار درستی انجام می‌دهم. من می‌خواهم جامعه فوتبال را از آلودگی، تهدید، تهمت، تهدید به قتل و رشوه و شیتیل نجات بدهم.

یك تیم كامل حرفه ای در انتخاب داوران به ما كمك می‌كنند
عضو كمیته داوران فدراسیون فوتبال با بیان اینكه یك تیم كامل حرفه ای در انتخاب داوران به ما كمك می‌كنند اظهار داشت : دانیال مرادی سرپرست داوری كشور چیدمان داوری را انجام می‌دهد و برای اعضای كمیته داوران می‌فرستد و ما هم با توجه به سابقه و تجربه مان نظر می‌دهیم. رئیس و دبیر، روابط عمومی، نایب رئیس و كمیته صیانت فدراسیون بحث داوری را پیگیری و به ما كمك می‌كنند.

اگر داوری سهواً اشتباه داشته باشد، مقصر تشكیلات داوری و فدراسیون نیست
او تاكید كرد: داوری نوبتی را از بین برده ایم و داورهایی داریم كه چندهفته پشت سر هم قضاوت می‌كنند. در بازی‌های روز جمعه 4 خرداد و هفته گذشته هیچ اشكال داوری نداشتیم . اما اگر داوری سهوا اشتباه داشته باشد مقصر تشكیلات داوری و فدراسیون نیست. استان ا به ما اجازه بدهند در این دو هفته از بهترین داورهایمان استفاده كنیم تا حق به حقدار برسد.

داوران در دو هفته آینده اینترنت خود را خاموش كنند
او به داوران توصیه كرد: در دو هفته آینده اینترنت خود را خاموش كرده و تماس‎های مشكوك را پاسخ ندهند.در كنار خانواده باشند. سفر بروند و استراحت كنند. از پدر و مادر و همسر بخاهند برایشان دعا كنند. از خداوند بزرگ هم بخواهند روسفید شوند و در بهترین شرایط برای داوری به زمین بروند.

من سلبریتی نیستم! محافظ نمی‌خواهم
او اشاره به اینكه سرطان و كرونا را شكست داده و سربازی خود را در دوره دفاع مقدس گذرانده گفت: شركت‌های بادیگاردی از من خواسته اند برایم محافظ بفرستند اما من گفتم من سلبریتی نیستم! محافظ نمی‌خواهم.

آیت الله رئیسی، رئیس جمهوری مهربان و در كنار مردم بود
خسروی در پایان این گفتگوی رادیویی با گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و همراهانشان اظهار داشت: آیت الله رئیسی، انسانی مظلوم بود. حتی در دوره مناظرات انتخاباتی خیلی به ایشان توهین شد اما جواب ندادند. ایشان رئیس جمهوری مهربان و در كنار مردم بود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.
دسترسی سریع
تهران ورزشی