صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10:35 به مدت 25 دقیقه

تهران ورزشی به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) با "سعیده‌ی فتحی"، نخستین سردبیر ورزشی زن کشور به گفتگو نشست.

این خانم خبرنگار در حوزه‌ی ورزش، در جشنواره‌ی ایپس یا انجمن جهانی خبرنگاران و ورزشکاران که همه ساله بهترین آثار خبرنگاران ورزشی را به جهانیان معرفی می‌کند به همراه 5 خبرنگار دیگر ایرانی شرکت کرد.
اثر او در این جشنواره به عنوان 10 اثر برتر جشنواره ایپس انتخاب شده و برای کشور افتخارآفرینی کرد.
زهرا علی‌ی، مازیار کوپیدار، محمد فرهپور و مهداد هوشیاری از دیگر خبرنگارانی بودند که آثار خود را در این جشنواره شرکت دادند.

سعیده‌ی فتحی، دبیر تحریریه‌ی روزنامه‌ی 90 و سردبیر مجله ی صاحبان ورزش در گفتگو با نوید استاد رحیمی، سعید پور سعیدی و محمد میر، جمع اجرا کننده‌ی تهران ورزشی از سختی‌های کار خبری در حوزه‌ی ورزش برای خانم‎‌های خبرنگار گفت.
وی که نخستین سردبیر زن مجله‌ی ورزشی صاحبان ورزش بود به مخاطبان تهران ورزشی از رادیو تهران گفت: متاسفانه در بسیاری از موارد خانم‌ها برای تهیه‌ی گزارش نمی‌توانند به برخی از اماکن ورزشی وارد شوند و این عدم حضور، مشکلاتی را برای حرفه‌ی آنها و پیشرفت‌شان در حوزه‌ی خبری بوجود می‌آورد.

این فعال رسانه‌ای اظهار داشت: همان بحث همیشگی نبود امنیت شغلی، نداشتن حقوق مکفی و حتی در بسیاری از موراد بیمه نبودن خبرنگاران از دیگر مشکلات فعالیت خبری برای خانم هاست.
وی گفت: متاسفانه به همین دلیل روزنامه‌نگاران و خبرنگاران به شغلشان به عنوان شغل دوم نگاه کرده و این مساله از تمرکز آنان برای تهیه‌ی اخبار و گزارش‌هایی بهتر و مردم‌پسند می‌کاهد.
این کارشناس خبری در حوزه‌ی ورزش از نادیده انگاشتن فعالان این حوزه از سوی مسئولان گلایه کرده و گفت: واقعیت این است که قشر خبرنگار در جامعه‌ی ما بسیار مظلوم واقع شده‌اند. به طور مثال در همین بحث جشنواره‌ی ایپس که خانم زهرا علیئی، خبرنگار ورزشی ایران موفق شد سومین مقام جشنواره را نصیب خود کند هیچ تبریک و تقدیری برای کسب این امتیاز از سوی مسئولان برای این خبرنگار وجود نداشت و این تاسف برانگیز است.

فتحی گفت: زهرا علیئی با شرکت در این جشنواره توانست در میان هزار و 764 اثر از 125 کشور دنیا، مقام سوم را به اثر ارسالی خودش به جشنواره اختصاص دهد ولی این مقام برای نهاد‌های فرهنگی و ورزشی کشور ارزشی نداشت.

مرتبط با این خبر

  • مناظره مدیران پرسپولیس و سپاهان و «گاف» عجیب مدیر تیم اصفهانی

  • انتقاد شدید مدیر عامل فولاد خوزستان به اساسنامه فدراسیون فوتبال

  • مهدی: لیگ به هیچ عنوان تعطیل نمی شود

  • فدراسیون پزشکی- ورزشی: امروز در مورد تعطیلی لیگ برتر تصمیم می‌گیریم

  • اسکوچیچ برنامه فصل بعد لیگ را چک کرد!

  • آنقدر بالغ نشده‌ایم که دموکراسی را رعایت کنیم

  • ما هم اکنون در المپیک هستیم

  • مربی‌های جوان ریسک‌پذیرترند

  • از تغییر زمان دربی بی اطلاعم/ از کار دفاعی اوساگونا راضی هستیم!

  • رمضانی: تصمیمات AFC سیاسی است