صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز از ساعت شنبه تا پنجشنبه 10:35 به مدت 25 دقیقه

تهران ورزشی به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) با "سعیده‌ی فتحی"، نخستین سردبیر ورزشی زن کشور به گفتگو نشست.

این خانم خبرنگار در حوزه‌ی ورزش، در جشنواره‌ی ایپس یا انجمن جهانی خبرنگاران و ورزشکاران که همه ساله بهترین آثار خبرنگاران ورزشی را به جهانیان معرفی می‌کند به همراه 5 خبرنگار دیگر ایرانی شرکت کرد.
اثر او در این جشنواره به عنوان 10 اثر برتر جشنواره ایپس انتخاب شده و برای کشور افتخارآفرینی کرد.
زهرا علی‌ی، مازیار کوپیدار، محمد فرهپور و مهداد هوشیاری از دیگر خبرنگارانی بودند که آثار خود را در این جشنواره شرکت دادند.

سعیده‌ی فتحی، دبیر تحریریه‌ی روزنامه‌ی 90 و سردبیر مجله ی صاحبان ورزش در گفتگو با نوید استاد رحیمی، سعید پور سعیدی و محمد میر، جمع اجرا کننده‌ی تهران ورزشی از سختی‌های کار خبری در حوزه‌ی ورزش برای خانم‎‌های خبرنگار گفت.
وی که نخستین سردبیر زن مجله‌ی ورزشی صاحبان ورزش بود به مخاطبان تهران ورزشی از رادیو تهران گفت: متاسفانه در بسیاری از موارد خانم‌ها برای تهیه‌ی گزارش نمی‌توانند به برخی از اماکن ورزشی وارد شوند و این عدم حضور، مشکلاتی را برای حرفه‌ی آنها و پیشرفت‌شان در حوزه‌ی خبری بوجود می‌آورد.

این فعال رسانه‌ای اظهار داشت: همان بحث همیشگی نبود امنیت شغلی، نداشتن حقوق مکفی و حتی در بسیاری از موراد بیمه نبودن خبرنگاران از دیگر مشکلات فعالیت خبری برای خانم هاست.
وی گفت: متاسفانه به همین دلیل روزنامه‌نگاران و خبرنگاران به شغلشان به عنوان شغل دوم نگاه کرده و این مساله از تمرکز آنان برای تهیه‌ی اخبار و گزارش‌هایی بهتر و مردم‌پسند می‌کاهد.
این کارشناس خبری در حوزه‌ی ورزش از نادیده انگاشتن فعالان این حوزه از سوی مسئولان گلایه کرده و گفت: واقعیت این است که قشر خبرنگار در جامعه‌ی ما بسیار مظلوم واقع شده‌اند. به طور مثال در همین بحث جشنواره‌ی ایپس که خانم زهرا علیئی، خبرنگار ورزشی ایران موفق شد سومین مقام جشنواره را نصیب خود کند هیچ تبریک و تقدیری برای کسب این امتیاز از سوی مسئولان برای این خبرنگار وجود نداشت و این تاسف برانگیز است.

فتحی گفت: زهرا علیئی با شرکت در این جشنواره توانست در میان هزار و 764 اثر از 125 کشور دنیا، مقام سوم را به اثر ارسالی خودش به جشنواره اختصاص دهد ولی این مقام برای نهاد‌های فرهنگی و ورزشی کشور ارزشی نداشت.

مرتبط با این خبر

  • دریاچه پیر آزادی، جانی دوباره گرفت+فایل صوتی

  • استراماچونی بعد از بازیهای آسیایی به استقلال می آید+فایل صوتی

  • کمیته اخلاق باید امضاکنندگان قرارداد ویلموتس را محروم کند+فایل صوتی

  • ماجرای ویلموتس، افتضاحی بین المللی برای ایران است+فایل صوتی

  • پروتکل بهداشتی هیات فوتبال استان تهران تایید شد/ فرزندانتان را در مدارس فوتبال مجوز دار ثبت نام کنید+فایل صوتی

  • دغدغه من برای جراحی خار پاشنه، کسب بهترین نتیجه ی المپیک است+فایل صوتی

  • بابت جداشدنم از تراکتورسازی؛ پشیمانم

  • برگزار کنندگان لیگ فوتبال مقصران اصلی پایین آمدن کیفیت مسابقات هستند+فایل صوتی

  • حرف‌هایم با دلیل و مدرک گفته شده است+فایل صوتی

  • تیم استقلال موظف است به مسابقات ادامه دهد +فایل صوتی