از ساعت به مدت

رحیم زارع: مانع از واگذاری تیم‌های پرسپولیس و استقلال به افراد سیاسی شدم+فایل صوتی

رئیس كمیته فوتبال و فوتسال مجلس درخصوص فروش پرسپولیس و استقلال گفت: پیش از این نمی‌خواستیم این دو تیم دست افراد سیاسی بیفتد. با وزیر وقت اقتصاد و وزیر وقت دادگستری هماهنگ كردم و گفتم افرادی كه قصد خرید این دو تیم را دارند، اهلیت ندارند.

1400/06/29
|
15:18
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، رحیم زارع رئیس كمیته فوتبال مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تهران ورزشی رادیو تهران گفت: فجر سپاسی شیراز یكی از تیم‌های با ریشه كشور است و تیمی است كه بازیكنان خوبی پرورش داده است چند وقتی بدشانسی آورد ولی همه در استان فارس مصمم شدیم امسال كمك كنیم تا این تیم همچون سال‌های گذشته برای كشور و استان فارس افتخارآفرینی كند كه درنهایت این تلاش‌ها این تیم به لیگ برتر فوتبال صعود كرد.

رئیس كمیته فوتبال مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت واگذاری باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، گفت: فرایند واگذاری این دو شركت در سازمان خصوصی‌سازی انجام شده است و در حال حاضر باید پرونده در سازمان بورس ثبت شود و هیأت پذیرش هم اجازه دهد كه در بازار پایه، هر هفته یك روز و با دامنه تغییر یك درصد سهام، واگذار شود.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا امیدوارید پس از سال‌ها این واگذاری اتفاق بیفتد؟ اظهار داشت: تا بودجه سال 1399 خودم متنی می‌نوشتم كه این اتفاق رخ ندهد چون زیرساخت‌های آن فراهم نبود؛ اما اینبار در بودجه سال 1400 انجام خواهد شد و در صورت واگذاری، سهم هر باشگاه به‌صورت مجزا صد میلیارد تومان است كه در ابتدا بدهی‌های هر دو باشگاه از این طریق پرداخت خواهد شد.

زارع در ادامه خاطرنشان كرد: اگر پیش ‌از این هم اجازه ندادیم این واگذاری اتفاق بیفتد به این دلیل بود كه نمی‌خواستیم این دو تیم دست افراد سیاسی بیفتد و به نحوی از این دو تیم سوء استفاده كنند. در مجلس نهم ناظر بر واگذاری این دو تیم بودم و عنوان كردم افرادی كه می‌خواهند این دو تیم را بخرند اهلیت ندارند؛ با طیب نیا وزیر وقت اقتصاد و پورمحمدی وزیر وقت دادگستری هماهنگ كردم. اما هم‌اكنون این دو تیم در بازار پایه عرضه می‌شوند و عدالت وجود دارد و دولت هم می‌تواند نظارت داشته باشد. و به آرامی زیرساخت های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی آن فراهم شود. برای ما مهم است كه این دو تیم به سرنوشت تیم‌هایی كه در فوتبال كشور اثرگذار بودند و خصوصی‌سازی شدند و هم‌اكنون نامی از آنها نیست؛ دچار نشوند. در نهایت خوشحالی طرفداران دو تیم مد نظر ما است.

وی در خصوص وضعیت فعلی فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال هم‌اكنون دارای چارچوب شده و كلیه افرادی كه در این مجموعه خدمت می‌كنند ساماندهی شده‌اند.

وی با اشاره به طراحی لباس بانوان فوتبالیست و همچنین پرواز اختصاصی آنها كه نشان‌دهنده تدابیر فدراسیون فوتبال برای تیم ملی فوتبال زنان ایران برای حضور در مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا بود، گفت: طی این 10 سالی كه در كمیته ملی فوتبال و فوتسال مجلس هستیم، شاهد این‌گونه توجه به فوتبال بانوان نبودم كه چنین اتفاقاتی جای امیدواری دارد.

زارع در پایان اظهار داشت: فدراسیون فوتبال برنامه‌های كوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت خوبی تدوین كرده است و كادر سیاست‌گذاری و اقتصادی و ورزشی منسجم عمل می‌كنند و از آقای عزیزی خادم تشكر می‌كنم و می‌دانم با این روند در آینده موفق خواهند بود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
تهران ورزشی