از ساعت به مدت

دریاچه پیر آزادی، جانی دوباره گرفت+فایل صوتی


علیرضا سهرابیان، رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: مرحله اول پاكسازی دریاچه آزادی به همت دو فدراسیون قایقرانی و نجات غریق انجام شد.

1399/06/29
|
11:36
|

رئیس فدراسیون قایقرانی در گفتگو با تهران ورزشی رادیو تهران درباره پاكسازی دریاچه آزادی اظهار داشت: این اتفاق زیبا به كمك رئیس فدراسیون نجات غریق صورت گرفت و توانستیم این شعار و كار حسنه را به حقیقت تبدیل كنیم تا برای آیندگان ارمغانی به یادگار بماند.
وی افزود: در مرحله اول این پاكسازی غواصان به همراه قهرمانان ملی، چند روزی را در دریاچه پیر مجموعه آزادی گذراندند و با كمك یگدیگر در جهت خارج سازی پسماند های تزریق شده از سال 53، تلاش كردند. متاسفانه لاستیك اتوموبیل، بشكه، قایق های غرق شده به همراه بسیاری از وسایل فلزی در عمق پنج تا هشت متری دریاچه وجود داشتند كه هنوز نتوانسته ایم علت وجود این پسماند ها در این مكان كم تردد را كشف كنیم.

سهرابیان با اشاره به اینكه ممكن است بسیاری از افراد برای پاكسازی محیط قبل از به نمایش درآمدن نمادی، اقدام به پاكسازی آن مكان به وسیله تزریق زایعات خود به این دریاچه كرده باشندگفت: غواصان طی سه روز موفق به پاكسازی برخی از این پسماند ها شدند. در گل و لای كف دریاچه كه به یك متر نیز می‌رسد، موارد مختلفی از جمله ساعت، GPS و... نیز وجود دارد و هزینه لایروبی این دریاچه بالغ بر یك میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی با تاكید بر اینكه هیچ بودجه ای تا به این لحظه از ارگانی دریافت نشده است و فدراسیون قایقرانی، نجات غریق و غواصی به كمك یكدیگر هزینه های خارج سازی زایعات را پرداخت كرده اند اظهار داشت: هزینه های هنگفت موارد فنی توسط فدراسیون نجات غریق و هزینه كمك ها و پذیرایی های لازم غواصان توسط فدراسیون قایقرانی پرداخت شده است. قایقرانان با توجه به پایین آمدن آب در اواخر تابستان، پدیدار شدن وسایل فلزی را مشاهده كرده بودند كه این اتفاق می توانست برای ورزشكاران (به ویژه ورزشكاران اوتیسمی) خطرآفرین باشد.

رئیس فدراسیون قایقرانی افزود: با مشاهده این پسماندها تصمیم نهایی برای پاكسازی این دریاچه گرفته شد كه منجر به خارج شدن قایق، پارو، كلاه ایمنی، بشكه، لاستیك و غیره گردید ؛ اما مطمئنا این كار حسنه نیاز به تلاشی در حد یك ماه و جرثقیل دارد تا بتوانیم علاوه بر خدمت رسانی بهتر به ورزشكاران، سلامت ماهی ها و آبزیان این دریاچه را نیز تامین كنیم.
لازم به ذكر است، مرحله اول پاكسازی دریاچه آزادی تهران چهارشنبه 26 شهریورماه به همت دو فدراسیون قایقرانی و نجات غریق انجام شد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
تهران ورزشی